Park Bednarskiego to miejski park o ogromnej wartości krajobrazowo-historycznej, który został założony pod koniec XIX wieku. Jest położony na Krzemionkach Podgórskich w zagłębieniu powstałym w wyniku eksploatacji wapieni i na zboczach izolowanego zrębu Bramy Krakowskiej.
Park powstał w otoczeniu dawnego kamieniołomu, istniejącego od średniowiecza, z inicjatywy działacza społecznego i dyrektora szkoły w Podgórzu Wojciecha Bednarskiego
Co zmieni się w parku Bednarskiego? Rewitalizacja ma być gruntowna i obejmować praktycznie wszystkie jego elementy – podobnie, jak miało to miejsce wcześniej w parku Jerzmanowskich, czy – w mniejszej skali – w parku Krakowskim.
W tym roku planowana jest gruntowna rewitalizacja parku. Obejmie praktycznie wszystkie jego elementy – podobnie, jak miało to miejsce wcześniej w parku Jerzmanowskich, czy – w mniejszej skali – w parku Krakowskim.
Zmianą w porównaniu do stanu obecnego, oprócz odnowionych alejek, nowych ławek, koszy czy oświetlenia, będzie np. budowa nowej drewnianej altany oraz „Domku Ogrodnika”, w którym znajdzie się toaleta. Istniejąca altana zostanie wyremontowana. Zamontowane zostaną stoły piknikowe, stojaki rowerowe, leżaki czy tablice informacyjne. Z myślą o żyjących w parku zwierzętach pojawią się m.in. poidełka dla ptaków, karmniki dla wiewiórek, budki dla ptaków i nietoperzy, schronienia dla płazów i jeży. Park zyska nowy plac zabaw, siłownię plenerową i scenę.
W planie jest też pielęgnacja istniejącego drzewostanu i nasadzenie sporej ilości zieleni, zarówno wysokiej, jak i niskiej.