Którędy pojedzie 137? ZIKiT czeka z decyzją

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Po zakończeniu remontu ulicy Siewnej uwagę mieszkańców Prądnika Białego przykuła linia 137. W niedzielę dzielnica przeprowadziła sondaż, który miał wskazać preferowaną trasę autobusu. Urzędnicy na razie nie podjęli ostatecznych decyzji.

Linia 137 przed remontem jeździła z Krowodrzy Górki przez Mackiewicza do przystanku „Kuźnicy Kołłątajowskiej”, a wracała ulicą Siewną. Na początku grudnia, w związku z remontem, skierowano ją do pętli Górka Narodowa Wschód, dokładając tym samym drugą linię do osiedla Gotyk, co mieszkańcy tej części miasta przyjęli bardzo pozytywnie. Po zakończeniu remontu pojawił się więc problem, czy przywrócić trasę sprzed remontu i odebrać tym samym udogodnienie z ostatnich miesięcy.

Wschód wygrał

Sprawa wywoływała wiele emocji. Rada dzielnicy przeprowadziła w niedzielę sondaż wśród mieszkańców. Głosować można było w przedszkolu przy ul. Felińskiego i przy sklepie Lewiatan na ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej.

Mieszkańcy wybierali pomiędzy dwiema opcjami: trasą sprzed remontu i podobną, ale wydłużoną przez ul. Banacha i Meiera, czyli do wschodniej części Górki Narodowej. Dla mieszkańców zachodniej części wygodniejsza jest krótsza trasa, która może kursować częściej i pozwalać na szybszą przesiadkę do tramwaju. Trasa dłuższa to ukłon w stronę mieszkańców os. Gotyk, ale za to z ryzykiem, że ZIKiT może ograniczyć częstotliwość kursów.

– W głosowaniu zdecydowanie wygrała trasa przez ulicę Meiera – mówi Jakub Kosek, przewodniczący Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały. – Co ciekawe, mieszkańcy ze wschodniej części też często opowiadali się za opcją z wydłużeniem. Wyniki przekażemy do ZIKiT-u. Decyzji należy się spodziewać w najbliższym czasie – zapowiada Kosek.

ZIKiT ma wątpliwości

Urzędnicy na razie nie podają jednak, kiedy podejmą ostateczną decyzję o trasie linii 137. Wcześniej była ona zapowiada na początek tygodnia, na krótko po ogłoszeniu wyników sondażu. Wygląda na to, że sprawa się jeszcze przeciągnie. – Wstrzymujemy się z decyzją do czasu otrzymania oficjalnego stanowiska dzielnicy. Wtedy nasz zespół przeanalizuje tę sprawę, bo jest jednak spora grupa osób, które oczekują powrotu na starą trasę – mówi Piotr Hamarnik z biura prasowego Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały
comments powered by Disqus