Rowerowa zmiana na Kamieńskiego

To jedna z największych z planowanych rowerowych inwestycji w mieście. ZIKiT wybrał właśnie firmę, która za prawie 21 milionów złotych wybuduje ścieżkę wzdłuż ulicy Kamieńskiego. Nowa trasa ma być gotowa w przyszłym roku.

Nowy odcinek ścieżki rowerowej będzie miał prawie osiem kilometrów długości. Zacznie się już na bulwarach, w rejonie planowanej kładki łączącej Kazimierz z Ludwinowem. Stamtąd doprowadzi do ul. Konopnickiej i dalej, przez rondo Matecznego i ulicę Kamieńskiego aż do Nowosądeckiej.

Kładką wzdłuż Kamieńskiego

Spora kwota wynika m.in. z trudnego terenu. – Przy ul. Kamieńskiego konieczna będzie budowa kładki, która przeprowadzi pieszych i rowerzystów przez al. Powstańców Śląskich i nad linią kolejową. Potem z ulicy Kamieńskiego będzie można pojechać w kierunku ulicy Wielickiej lub w kierunku ulicy Nowosądeckiej – zapowiada Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Nowe połączenie ma powstać do połowy października przyszłego roku. Przetarg wygrała firma Energopol, która zaproponowała kwotę niecałych 21 milionów złotych. 700 tysięcy z tej kwoty to koszt opracowania projektu.

To będzie duża zmiana dla rowerzystów podróżujących w tej części miasta. Ulica Kamieńskiego uchodzi za jedną z bardziej nieprzyjaznych dla ruchu rowerowego, a równocześnie stanowi jedno z ważnych połączeń z centrum.

Kładka na Wiśle osobno

Sama kładka przez Wisłę to zupełnie osobna inwestycja, którą będzie realizował Zarząd Inwestycji Miejskich. Urzędnicy przedstawiają ją jako jeden z priorytetów działań jednostki, ale na razie nie padają konkretne daty rozpoczęcia prac. Wiele będzie zależeć również od przyszłorocznego budżetu, który jest właśnie przygotowywany.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki Podgórze Duchackie Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale