133 nowe zakażenia w Małopolsce i aż siedem zgonów

fot. Małopolski Urząd Wojewódzki/Materiały prasowe

Dzisiejszy raport mówi o 133 nowych przypadkach koronawirusa potwierdzonych w Małopolsce. Nasze województwo plasuje się na drugim miejscu za Śląskiem, gdzie zanotowano 160 nowych zakażeń.

Wśród nowych pacjentów jest 56 kobiet i 77 mężczyzn, w wieku od 1 miesiąca do 89 lat. Aż 49 z nich pochodzi z powiatu nowosądeckiego, który już od dłuższego czasu przoduje w statystykach, a kolejnych 18 pochodzi z samego Nowego Sącza.

Pozostali pacjenci to mieszkańcy powiatów oświęcimskiego, wadowickiego i miasta Kraków (po 9 osób), powiatu tatrzańskiego (7 osób), powiatu tarnowskiego (6 osób), powiatu nowotarskiego (5 osób), gorlickiego, myślenickiego (po 4 osoby), chrzanowskiego, krakowskiego, suskiego (po 3 osoby) oraz powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, wielickiego i miasta Tarnów (po 1 osobie).

133 nowe przypadki to wysoki wynik, tylko o 9 niższy od rekordu z 25 lipca, kiedy zanotowano 142 zakażenia.

Zaskoczeniem może być śmierć aż siedmiu pacjentów z naszego regionu. To dwie kobiety i pięciu mężczyzn, w wieku od 59 do 91 lat z powiatów: limanowskiego, krakowskiego, nowosądeckiego, miasta Nowy Sącz (po 1 osobie) oraz powiatu bocheńskiego (3 osoby). Jedna z tych osób przebywała w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu, a wszystkie pozostałe w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące.

Tym samym liczba potwierdzonych przypadków w Małopolsce wzrosła do 3458, a liczba zgonów do 61.

comments powered by Disqus