15 lipca startuje stary system KMK Bike [TYLKO U NAS]

KMK Bike fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Krakowscy urzędnicy na polecenie wiceprezydenta Krakowa Tadeusza Trzmiela zamierzają uruchomić stary system rowerów miejskich składający się z niespełna 300 pojazdów – dowiedział się portal LoveKraków.pl.

Ponad miesiąc temu zastępca Jacka Majchrowskiego polecił dyrekcji Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, aby rozpoczęła prace zmierzające do uruchomienia starej wersji wypożyczalni miejskich rowerów. Niespełna 300 rowerów było już poddanych analizie przez firmy zajmujące się utrzymaniem miejskich wypożyczalni w największych polskich miastach.

Rowery na ulicach Krakowa 15 lipca

- Czy wydał pan polecenie uruchomienia starego systemu rowerów? – Tak – powiedział w rozmowie z LoveKraków.pl Tadeusz Trzmiel. Wiceprezydent dodał, że rowery na ulicach pojawią się 15 lipca.

Sprawa uruchomienia nowoczesnego systemu miejskich rowerów ugrzęzła w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym. Dwie firmy, które przegrały walkę na zlecenie z ZIKiT złożyły skargę na wynik postępowania koncesyjnego. Sąd zgodnie z przepisami miał 30 dni na rozstrzygnięcie sprawy, ale od początku maja nie został nawet wyznaczony termin rozprawy.

Jutro podpis dyrektora ZIKiT pod zamówieniem

We wtorek dyrektor ZIKiT Marcin Korusiewicz ma podpisać zamówienie na uruchomienie niespełna 300 rowerów. Informacje potwierdza nam szef miejskiej jednostki. – Termin rozprawy sądowej nie został wyznaczony, choć powinien. Trudno tak długo czekać, stąd decyzje o uruchomieniu starego systemu– podkreśla Marcin Korusiewicz.

250 rowerów mogłoby pojawić się na ulicach Krakowa najwcześniej za dwa tygodnie. Tyle czasu potrzeba, aby przeprowadzić najpilniejsze prace serwisowe pojazdów, m. in. wymianę klocków hamulcowych czy zużytych opon. Regeneracji wymagają także stacje, z których po zakończeniu ubiegłorocznego sezonu zostały zdemontowane komputery oraz zamki elektromagnetyczne.