Aktywne pożegnanie lata na Zakrzówku

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Dobiega końca tegoroczna edycja miejskiej kampanii „Kraków w formie”. W niedzielę, 24 września, na Zakrzówku odbędzie ostatni wspólny trening. W planach także aqua aerobic.

Nowe rekreacyjne miejsce na mapie Krakowa, czyli otwarty tego lata park Zakrzówek wraz z kąpieliskiem, oferuje piękne widoki i cały wachlarz możliwości dla amatorów aktywnego wypoczynku. Nic dziwnego, że ten kierunek okazał się największą atrakcją sezonu. W ciągu 71 dni wydano aż 96 tysięcy opasek dla korzystających z basenów.

To na Zakrzówku odbędzie się finałowy trening, zamykający tegoroczną edycję akcji „Kraków w formie”. W niedzielę, 24 września, na drewnianych platformach przy kąpielisku będzie można się porozciągać i wzmocnić. Zajęcia poprowadzi trenerka Dominika Waksmundzka z Klubu Forma na lata. Wystarczy zabrać ze sobą matę, ręcznik, wodę i dobry humor.

To jeszcze nie koniec atrakcji. – Jeżeli pogoda pozwoli, a uczestnicy wyrażą taką chęć, część ćwiczeń będzie mogła zostać wykonana w wodzie – jako półgodzinny aqua aerobic – skoro basen będzie na wyciągnięcie ręki. O bezpieczeństwo ćwiczących zadba wówczas ratownik – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Trening rozpocznie się o godz. 17:00 i potrwa do 18:30. Przewidziana liczba uczestników to około 50 osób. Zapisy na wydarzenie prowadzone są na stronie internetowej. Wstęp wolny.