Inwestycja Browar Lubicz zostanie zakończona już w tym roku. Obecnie trwa budowa drugiego etapu osiedla, w ramach którego powstaną cztery budynki mieszkalne, biurowiec oraz garaż podziemny. Inwestor ocenia, że tą część inwestycji zrealizowano już w 77%.
Drugi etap inwestycji to cztery budynki mieszkalne cztero- i pięciopiętrowe, w których znajdą się 163 mieszkania. Przyszli lokatorzy będą mieli do dyspozycji 173 miejsca postojowe. Obok powstanie też biurowiec o powierzchni 4,2 tysiąca mkw. W drugim etapie inwestycji spółka podpisała już umowy sprzedaży 111 mieszkań.
Najszybciej powstaje biurowiec
Zdecydowanie największy postęp prac widoczny jest w budynku biurowym „G”, gdzie w środku trwają ostatnie prace wykończeniowe. Zaawansowane efekty budowy widać również we wszystkich budynkach mieszkalnych.
– Generalny wykonawca, firma Warbud, ukończył prace przy układaniu elewacji klinkierowej i montażu okien. Wewnątrz budynków ukończono układanie instalacji elektrycznych i hydraulicznych – relacjonuje Dariusz Brzostek z Balomoral Properties.
Całość projektu zostanie ukończona w trzecim kwartale tego roku. Obecnie generalny wykonawca kończy też montaż ekranów akustycznych, a wkrótce rozpocznie prace przy zagospodarowaniu terenu osiedla.
W drugim etapie inwestycji spółka podpisała już umowę najmu z dwiema firmami, które swoje siedziby ulokują w powstającym biurowcu. Dwa piętra budynku, czyli 50% powierzchni, wynajmie wkrótce krakowska spółka Codewisie – zajmująca się nowymi technologiami. Trwają też rozmowy z kolejnymi potencjalnymi najemcami.
Historia sięgająca 1840 roku
W styczniu 2014 roku został ukończony pierwszy etap inwestycji. Wtedy w Browarze Lubicz oddano do użytku 137 mieszkań oraz 3,4 tysięcy mkw. powierzchni handlowej, a także 1,9 tys. mkw. powierzchni przeznaczonej na biura. Wtedy część lokali zostało wynajętych między innymi przez bank PKO BP, restaurację i browar. W pierwszym etapie powstały też 144 miejsca garażowe.
Browar Johna, bo tak początkowo nazywał się Browar Kraków, działał w naszym mieście od 1840 do 2001 roku. Zakład był największym tego typu obiektem w całej Galicji. W 1985 roku został wpisany do rejestru zabytków. W 2001 firma Carlsberg, właściciel browaru, zaprzestał produkcji piwa w Krakowie, a budynki zaczęły niszczeć. Ich adaptacja na inwestycję mieszkaniową znacząco pomogła opuszczonym terenom.