Burmistrz Niepołomic zatrzymany przez CBA

Funkcjonariusze z katowickiej delegatury CBA zatrzymali dziś burmistrza Niepołomic Romana P. oraz jego zastępcę Adama T.

CBA prowadzili śledztwo dotyczące nieprawidłowości w Urzędzie Miasta i Gminy Niepołomice w związku z realizacją inwestycji budowy szkoły podstawowej w Niepołomicach.

– Do tej sprawy agenci CBA zatrzymali dzisiaj burmistrza i wiceburmistrza Miasta i Gminy Niepołomice. Przeszukali także ich miejsce pracy. Po zakończonych czynnościach mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych w związku z pełnionymi funkcjami publicznymi, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez inną osobę, a także złożenie nierzetelnych oświadczeń o braku powiązań z jednym z wykonawców startujących w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego – informuje przedstawiciel CBA.

To nie pierwsze zatrzymania CBA w tej sprawie. Zarzuty usłyszało już 16 osób. Wątki dotyczące 7 osób zostały wyłączone z toczącego się postępowania i objęte aktami oskarżenia.

Pracownicy urzędu w Niepołomicach nie chcieli rozmawiać o sprawie i odesłali nas do sekretarz miasta, która nie odbierała dziś telefonu.