Centrum Edukacji Lotniczej świętuje i zaprasza

Zdjęcie ilustracyjne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jeszcze do godziny 14 można wziąć udział w piątych urodzinach Centrum Edukacji Lotniczej w Kraków Airport.

Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport (CEL) znajduje się w północnej części budynku administracyjno-technicznego lotniska Kraków Airport. To wyjątkowy w skali kraju ośrodek edukacyjny, realizujący autorski program przybliżający wszystkim chętnym zasady funkcjonowania portu lotniczego i jego organizację. Przypomina lotnisko w pigułce i wyposażone jest w urządzenia spotykane na każdym lotnisku świata. Z tą przewagą, że w CEL można wszystkiego dotknąć, spróbować, dowiedzieć się jak działa.

– Podczas naszego święta zaplanowaliśmy dla Was wszystkich naszych Gości specjalne atrakcje. CEL przede wszystkim uczy, zatem  mamy dla Was wiele konkursów, gier i zabaw – oczywiście o tematyce lotniczej. Za każdą aktywność będziecie mogli zdobyć naklejkę z naszym Pingwinem Leonardem, a dla najlepszych czekają nagrody – zapowiadała Jolanta Rokosz, Kierownik Centrum Edukacji Lotniczej.

Dodatkowo można skorzystać z symulatora lotów, w rzeczywistości wirtualnej (stanowisko VR) wcielić się w marszałka i zaparkować samolot na płycie postojowej oraz zrobić sobie niepowtarzalne zdjęcie w strojach lotniczych. Dla każdego jest także dostępny smaczny upominek.

Świętowanie pięciu lat CEL trwa do godziny 14 w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. Pod CEL jest dostępny darmowy parking dla gości na czas udziału w wydarzeniu, można również dojechać Kolejami Małopolskimi oraz autobusami MPK.