Centrum Edukacji Lotniczej zaprasza na wspólne świętowanie

fot. Materiały prasowe

Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport ma już pięć lat. Z tej okazji zaprasza w sobotę na wspólne obchody swojego jubileuszu. Będzie można wziąć udział w konkursach z nagrodami, poznać przestrzenie CEL, zrobić zdjęcie w strojach lotniczych i spędzić czas w lotniskowej atmosferze.

Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport (CEL) znajduje się w północnej części budynku administracyjno-technicznego lotniska Kraków Airport. To wyjątkowy w skali kraju ośrodek edukacyjny, realizujący autorski program przybliżający wszystkim chętnym zasady funkcjonowania portu lotniczego i jego organizację. Przypomina lotnisko w pigułce i wyposażone jest w urządzenia spotykane na każdym lotnisku świata. Z tą przewagą, że w CEL można wszystkiego dotknąć, spróbować, dowiedzieć się jak działa.

– Podczas naszego święta zaplanowaliśmy dla Was wszystkich naszych Gości specjalne atrakcje. CEL przede wszystkim uczy, zatem  mamy dla Was wiele konkursów, gier i zabaw – oczywiście o tematyce lotniczej. Za każdą aktywność będziecie mogli zdobyć naklejkę z naszym Pingwinem Leonardem, a dla najlepszych czekają nagrody – mówi Jolanta Rokosz, Kierownik Centrum Edukacji Lotniczej.

Dodatkowo będzie można skorzystać z symulatora lotów, w rzeczywistości wirtualnej (stanowisko VR) wcielić się w marszałka i zaparkować samolot na płycie postojowej oraz zrobić sobie niepowtarzalne zdjęcie w strojach lotniczych. Dla każdego będzie także dostępny smaczny upominek.

Świętowanie pięciu lat CEL odbędzie się w sobotę, 29 października, w godzinach 9:00-14:00, w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. Pod CEL jest dostępny darmowy parking dla gości na czas udziału w wydarzeniu, można również dojechać Kolejami Małopolskimi oraz autobusami MPK.