Dwa boiska w Nowej Hucie zastąpią stary beton

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl, Archiwum

Zarząd Zieleni Miejskiej wybrał wykonawcę nowego boiska w parku Zielony Jar Wandy. Na rozstrzygnięcie czeka też przetarg dotyczący boiska przy Zalewie Nowohuckim.

Boisko w parku Zielony Jar w dzielnicy Wzgórza Krzesławickie ma powstać przy ul. Architektów, w miejscu dotychczasowego, betonowego. Nowe ma mieć bezpieczną poliuretanową nawierzchnię, ułożoną na wymienionej podbudowie. Dotychczasowa trybuna pozostanie bez zmian.

Część sąsiadującego z boiskiem terenu ma mieć – zamiast betonu – nawierzchnię przepuszczalną, tłuczniową, dzięki czemu rosnące obok drzewa będą mieć lepszy dostęp do wody. Na placu zostaną zamontowane cztery zestawy piknikowe, każdy składający się ze stołu i dwóch ławek.

ZZM w ostatnich dniach wybrał wykonawcę prac. O ile nie pojawią się odwołania, w najbliższym czasie podpisze umowę z firmą Francuz, która za wykonanie prac ma otrzymać 278 tysięcy złotych.

Kolejna zmiana nad Zalewem

Na ostateczne rozstrzygnięcie i podpisanie umowy czeka również inne boisko na terenie nowohuckich dzielnic. Tym razem chodzi o boisko przy Zalewie Nowohuckim, niedaleko al. Solidarności, które ma stanowić dopełnienie przeprowadzonych tam w ostatnich sezonach prac.

Tu również przetarg jest na ostatnim etapie. ZZM czeka już tylko na skompletowanie dokumentacji przez wykonawcę.

Jak zapowiada Katarzyna Wątróbska z Zarządu Zieleni Miejskiej, obydwa boiska mają być gotowe jeszcze jesienią tego roku.

Zalew Nowohucki czeka jeszcze na uruchomienie pływających fontann, które mają z jednej strony pełnić funkcję estetyczną, a z drugiej – pomagać w napowietrzaniu wody i poprawiać jej jakość. Jak dotąd, ZZM nie zdecydował się na ten krok, choć urządzenia zostały już dostarczone. Urzędnicy argumentowali, że uzależniają montaż fontann od włączenia wszystkich pozostałych fontann w mieście, te zaś pozostają wyłączone w związku z epidemią.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieńczyce Wzgórza Krzesławickie
comments powered by Disqus