Dzień dobry LoveKraków.pl: Bieżanów bez tramwajów

Bieżanów przez dwa tygodnie będzie odcięty od tramwajów, na parkingu nie może być zbyt nowocześnie, busy mogą zostać bez postoju – o tym m. in. przeczytamy w czwartek w lokalnych dziennikach.

W środę na LoveKraków.pl:
Dziś na naszym portalu:
- Zabytek spod ul. Basztowej zostanie nad ziemią
- Przy al. 29 Listopada powstaną bloki z mikromieszkaniami
- Jak zakończy się sprawa dyrektora Łaźni Nowej?
- Pomnik Armii Krajowej czeka na pozwolenie

Gazeta Krakowska: Bieżanów bez tramwajów

Od soboty przez dwa tygodnie nie będą jeździć tramwaje do pętli w Nowym Bieżanowie. Powód? Budowa parkingu wewnątrz pętli dla 110 samochodów. Linie nr 3, 9, 13 oraz 73 skrócone będę do pętli w Prokocimiu. Na czas remontu powstanie linia autobusowa nr 709 kursująca między Bieżanowem, a przystankiem Bieżanowska.

Gazeta Wyborcza: Zbyt nowocześnie, aby bezpłatnie parkować

Osoby, które zakupiły bilet okresowy na krakowską komunikację przez aplikacje iMKA nie mogą skorzystać z darmowego postoju na parkingu przy Czerwonych Mąkach. Miejscy urzędnicy nie chcą zgodzić się, aby system województwa był wykorzystywany na tym parkingu.

Dziennik Polski: Busy bez postoju?

W gazecie możemy przeczytać o sprawie, którą wczoraj poruszaliśmy na LoveKraków.pl. Małopolskie Dworce Autobusowe nie chcą dopuścić, aby kierowcy busów, którzy mają przestać korzystać z przystanku przy ul. Ogrodowej, przenieśli się na parking pod estakadą Wita Stwosza.