Dziki parking w centrum miasta, tuż przy Plantach

Ulica Westerplatte fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W centrum miasta powstał dziki parking, z którego można korzystać bez opłat. Fragment torowiska na ul. Westerplatte służy teraz kierowcom samochodów osobowych.

Do końca sierpnia zamknięty dla ruchu tramwajowego pozostaje odcinek ulicy Westerplatte. Powodem jest remont torowiska na ul. Basztowej oraz skrzyżowania ul. Lubicz z Pawią. Wyłączenie torowiska spowodowało, że z ulica Westerplatte zamieniła się w parking dla samochodów osobowych.

Miejsce dla turystów

Grzegorz Sobol, radny Dzielnicy I Stare Miasto mówi, że część stojących samochodów na odcinku od ul. Kopernika do skrzyżowania z ul. Zamenhofa należy do mieszkańców pobliskich kamienic, którzy z powodu inwestycji mają utrudniony dojazd pod swoje posesje. – Ale zdecydowanie przeważają samochody turystów na obcych rejestracjach. Wykorzystują sytuację, żeby zaparkować jak najbliżej centrum – podkreśla.

Według samorządowca sprawą powinni zająć się miejscy urzędnicy. Zdradza, że rozmawiał z wicedyrektorem ZIKiT na temat ustawienia znaków. Pierwszy znak miałby nakazać jazdę w prawo z ul. Westerplatte w ul. Kopernika, a drugi zakazywać wjazdu z ul. Kopernika w Radziwiłłowską.

– Pod tym postulatem podpisało się również stu mieszkańców. Przygotowałem uchwałę, która była podjęta na poprzedniej sesji rady dzielnicy, aby poszedł do urzędu jasny sygnał, że sprawą należy zająć się pilnie – dodaje Sobol.

ZIKiT: Jak będzie konieczność to postawimy znaki

Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu o sprawie samochodów parkujących na torowisku w ciągu ul. Westerplatte wie. – Nie mieliśmy sygnałów z policji, że to utrudnia poruszanie się po tym terenie. Droga jest dostępna i można nią jeździć. Również mieszkańcy nie alarmowali nas – mówi.

Urzędnik dodaje, że jeśli będzie konieczność, to pracownicy miejskiej jednostki ustawią znak zakazu parkowania.

comments powered by Disqus