W sobotę na Rynku Głównym ma odbyć się osiem zgromadzeń.
Pierwsze zgromadzenie ma rozpocząć się o godzinie 12. Organizatorzy, we wniosku do Urzędu Miasta Krakowa poinformowali, że w wydarzeniu może wziąć udział maksymalnie 150 osób. Celem zgromadzenia jest ,,propagowanie pokoju, przyjaźni i tolerancji, zacieśnianie więzi międzyludzkich w gronie miłośników fandomu furry”. Uczestnicy przemarszu spotykają się pod kamienicą przy Rynku Głównym 6, aby później obejść Sukiennice i iść ul. Grodzka, Plantami, ul. Sienną, przez Mały Rynek, ul. Sienną na Rynek Główny.
O godzinie 15:30 Fundacja Życie i Rodzina ma zamiar rozpocząć (w gronie maksymalnie pięciu osób) przy Wieży Ratuszowej pikietę. Organizatorzy, we wniosku do urzędu, nie podali celu zgromadzenia.
O godzinie 16, przy pomniku Adama Mickiewicza ma rozpocząć się zgromadzenie, które zgłoszone zostało przez osobę fizyczną. Nie został podany cel zgromadzenia. W wydarzeniu może wziąć udział maksymalnie 50 osób i potrwa, według deklaracji organizatora, do 22.
O godzinie 16:30 rozpoczynają się trzy zgromadzenia. Pierwsze, przy pomniku Adama Mickiewicza, jest organizowane przez Fundację Pro-prawo do życia. Organizatorzy przewidują, że w wydarzeniu weźmie udział maksymalnie 15 osób i potrwa ono do 20:30.
O 16:30 Fundacja Pro-prawo do życia również zaplanowała drugie swoje wydarzenie, ale przy Wieży Ratuszowej. W zgromadzeniu może uczestniczyć maksymalnie 10 osób i ma się zakończyć do godziny 20:30.
Trzecie zgłoszenie Fundacji Pro-prawo do życia na godzinę 16:30 może odbywać się na obszarze między św. Jana a ulicą Sławkowską i wziąć w nim udział może maksymalnie 10 osób. Potrwa maksymalnie do godziny 20:30.
O godzinie 16:45 rozpocznie się zgromadzenie (przewidziane na 100 osób) przy Kościele Mariackim. Organizator (osoba fizyczna) nie podał celu zgromadzenia. Wydarzenie ma się zakończyć do godziny 20.
O godzinie 17:00 pod Wieżą Ratuszową rozpocznie się wydarzenie, w którym maksymalnie może wziąć udział 150 osób. Organizatorem jest Stowarzyszenia Queerowy Maj, który podał, że celem zgromadzenia jest ,,wyrażenie niezgody na panujący obecnie negatywny dyskurs dotyczący osób LGBTQ (lesbijek, gejów, osób biseksualnych, trans płciowych i queerowych)”.