Dziury, wybrzuszone torowisko, zalegające kruszywo. Tak utrzymuje się tory w Krakowie

Ulica Kościuszki, zdjęcie z 10 września fot. PS

Firma odpowiedzialna za utrzymanie torowisk w Krakowie oraz urzędnicy Zarządu Dróg Miasta Krakowa nie są w stanie uporać się z tragicznym stanem szyn na ulicy Kościuszki.

W zeszły poniedziałek po opadach deszczu na ulicy Kościuszki na wysokości Hotelu Novotel doszło do uszkodzenia torowiska oraz drogi. Powstały trzy duże wyrwy.

Michał Pyclik, rzecznik ZDMK mówi, że w czwartek późnym wieczorem, po trzech dniach, awaria została zauważona. Wtedy urzędnicy zdecydowali o skierowaniu na miejsce ekipy, która wypełniła dziury asfaltem. Prowizoryczna naprawa niewiele pomogła. – Ubytek został tej samej nocy zabezpieczony, ale prawdopodobnie zabezpieczenie nie wytrzymało, na przykład zostało wypłukane i pojawiły się nowe ubytki – informuje.

Dziś rano zgłosiliśmy ZDMK, że torowisko jest uszkodzone w tym samym miejscu, co było w zeszły poniedziałek. – Zostały one dziś ponownie zabezpieczone do czasu zabezpieczenia betonem. Torowisko z uwagi na jego podatność na takie awarie jest zlecone firmie do stałej obserwacji i prac konserwacyjnych – dodaje Pyclik.

Przedstawiciel miejskiej jednostki mówi, że wybrzuszone płyty na ulicy Kościuszki będą wkrótce naprawiane. Michał Pyclik zapewnia, że zalegające od ośmiu dni na jezdni kruszywo również zostanie uprzątnięte.

comments powered by Disqus