Emerytura po 25 latach pracy. 30 wolnych etatów w MUCS

fot. MAŁOPOLSKA KRAJOWA ADMINISTRACJA SKARBOWA

Izba Administracji Skarbowej w Krakowie (IAS) ogłosiła nabór na kandydatów do służby w Małopolskim Urzędzie Celno-Skarbowym (MUCS) na stanowisko młodszego specjalisty. Osoby, które pomyślnie przejdą rekrutację, mogą pełnić służbę w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Nowym Targu, lotnisku w Balicach i w Chyżnem.

W naborze mogą wziąć osoby, które posiadają średnie wykształcenie, są obywatelami Polski i nie miały konfliktów z prawem. Mile widziane, ale nie wymagane są też dodatkowe umiejętności jak: prawo jazdy, studia wyższe, znajomość języków obcych, dodatkowe kursy i szkolenia. Aplikacje można składać do 15 czerwca.

Rekrutacja składa się z kilku etapów. Po spełnieniu wszystkich wymagań formalnych na chętnych czekają między innymi testy wiedzy, testy sprawnościowe i testy psychologiczne.

Praca w Małopolskim Urzędzie Celno-Skarbowym

Funkcjonariusze MUCS na co dzień dbają o przestrzeganie przepisów prawa celnego, realizują zadania, które wynikają z ustawy o grach hazardowych, zapobiegają nielegalnemu przewozowi znajdujących się pod ochroną dóbr kultury oraz kontrolują ruch i transport drogowy.

– To tylko niektóre z realizowanych zadań. Oprócz ciekawej pracy, funkcjonariusze mogą liczyć na wynagrodzenie uzależnione od stażu pracy i rodzaju służby oraz szereg benefitów. Są to na przykład: trzynasta pensja, nagroda jubileuszowa, dopłaty do wakacji i zajęć sportowych i inne. Funkcjonariuszom przysługuje też dodatkowy urlop po 15 latach służby oraz wcześniejsza emerytura po 25 latach służby – mówi Aleksandra Stachura z działu komunikacji IAS w Krakowie.