Filharmonia Krakowska w muzycznym hołdzie papieżowi Janowi Pawłowi II

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Już w najbliższą sobotę Filharmonia Krakowska zaprasza na koncert z okazji 42. rocznicy rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II. Wydarzenie ma się odbyć z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, niezależnie od przynależności do strefy.

Z powodu zakażeń koronawirusem wśród artystów, Filharmonia Krakowska musiała odwołać trzy planowane koncerty – koncert symfoniczny i dwa koncerty w ramach cyklu Musica Ars Amanda.

W hołdzie papieżowi

Instytucja informuje, że koncert z okazji 42. rocznicy rozpoczęcia pontyfikatu papieża Jana Pawła II odbędzie się zgodnie z planem. I tak, w najbliższą sobotę 17 października, w siedzibie Filharmonii Orkiestra i Chór Filharmonii Krakowskiej pod batutą Rafała Janiaka wykonają uroczysty koncert dedykowany Ojcu Świętemu.

W repertuarze znajdą się utwory sakralne Wolfganga Amadeusa Mozarta. Wydarzenie zwieńczy prawdziwa repertuarowa perła. Będzie to Msza C-dur KV 317 zwana „Koronacyjną”, napisana przez kompozytora w hołdzie dla cudownego obrazu Matki Boskiej w Plain koło Salzburga.

W partiach solistycznych wystąpią młodzi artyści śpiewacy: sopranistka Dorota Szczepańska, Joanna Święszek – alt, tenor Sławomir Biernat oraz Maciej Drużkowski śpiewający basem.

Maseczki, dystans, dezynfekcja

– Koncert odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego niezależnie od przynależności do strefy. Serdecznie zapraszamy do pięknie odnowionej sali koncertowej Filharmonii Krakowskiej przy ulicy Zwierzynieckiej 1, aby wspólnie przeżyć Dzień Ojca Świętego Jana Pawła II – mówi Małgorzata Koch-Butryn z Filharmonii Krakowskiej.

Uczestników koncertu obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk i utrzymanie dystansu społecznego.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus