Filmowo-teatralne „Nienasycenie”. Twórcy apelują o pomoc

fot. pixabay

Teatr Odwrócony chce stworzyć filmową adaptację jednej z najbardziej znanych powieści Witkiewicza.

Film „Nienasycenie” będzie opowieścią o młodym człowieku zagubionym we współczesnym świecie, atakowanym przez różne idee.

– Człowiek nie potrafi odnaleźć własnej drogi przez co ulega skrajnym uczuciom i emocjom. Różnorodność otaczających go poglądów i sytuacja społeczna tworzą z niego karykaturę człowieka ślepo podążającego za tym, co niesie rzeczywistość – wyjaśnia reżyser spektaklu, Szymon Budzyk.

Zamiast premiery

Filmowa adaptacja powieści Stanisława Ignacego Witkiewicza będzie filmową realizacją spektaklu o tym samym tytule, który miał mieć swoja premierę w Teatrze Odwróconym w Krakowie w marcu tego roku. Niestety, plany te pokrzyżowała pandemia koronawirusa.

– Film powstaje więc niejako w miejscu premiery teatralnej. Jest projektem łączącym dwa światy: filmowy i teatralny – dodaje Budzyk.

Twórcami spektaklu są w większości studenci szkół filmowych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z filmem. Do tej pory udało się uzyskać materiał na obiecującym, artystycznym poziomie. Twórcom brakuje jednak środków, aby zapewnić mu profesjonalną postprodukcję.

Szymon Budzyk zaznacza, że wsparcie finansowe jest potrzebne przede wszystkim na udźwiękowienie filmu i kolor korekcję. Dlatego też młodzi twórcy podjęli decyzję o uruchomieniu internetowej ZBIÓRKI na ten cel.

– Nie chcemy, aby wysiłki naszej ekipy poszły na marne. Dlatego też potrzebujemy wsparcia, aby do końca zrealizować ten wyjątkowy i ważny dla nas projekt – podsumowuje reżyser filmu „Nienasycenie”.

 

 

 

comments powered by Disqus