Gmach Muzeum Narodowego i Muzeum Nowej Huty czekają na otwarcie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W piątek otwarte dla zwiedzających zostanie Muzeum Nowej Huty, a w sobotę Gmach Główny Muzeum Narodowego w Krakowie.

Na początek – oddział Muzeum Krakowa. Od 15 maja będzie można już odwiedzać Muzeum Nowej Huty mieszczące się w budynku kina Światowid. Mieszkańcy ponownie będą mogli zobaczyć wystawy „Mój drugi dom? Huta im. Lenina” i „Atomowa groza”. Trasa turystyczna Podziemna Nowa Huta pozostanie zamknięta do odwołania.

– Pamiętajcie o maseczkach na twarzy i zachowajcie dystans od innych zwiedzających oraz koniecznie zapoznajcie się z nowym regulaminem zwiedzania – apeluje Joanna Bogusz z działu promocji i marketingu Muzeum Krakowa.

Do tej pory Muzeum Krakowa otworzyło Barbakan, mury obronne i Wieżę Ratuszową. W kolejnym tygodniu instytucja zapowiada otwarcie kolejnych oddziałów.  

Najpierw Sukiennice, teraz gmach

Swoje podwoje dla zwiedzających otwiera również Muzeum Narodowe w Krakowie. W miniony weekend mieszkańcy mogli już odwiedzić Sukiennice, w najbliższą sobotę, 16 maja, będą mogli wybrać się z wizytą do Gmachu Głównego. A tu wciąż czeka otwarta w połowie lutego wystawa „Cud światła. Witraże średniowieczne w Polsce”.

– Wiemy, że wiele osób czeka, by obejrzeć tę fascynującą opowieść o witrażach, szklanych obrazach ożywianych światłem. Dlatego zapraszamy już od soboty, 16 maja, do Gmachu Głównego. Wystawę można zwiedzać od wtorku do soboty w godz. 10.00 - 17.00, w niedziele w godz. 10.00 - 16.00 – informuje Katarzyna Bik z Muzeum Narodowego w Krakowie.

Codziennie w godz. 12.00 - 12.30 oraz 14.30 - 15.00 będą obowiązywać przerwy techniczne z powodu wentylacji i dezynfekcji sal. Aby zapewnić zwiedzającym bezpieczeństwo, przy wejściu do budynku zostaną umieszczone dozowniki z płynem odkażającym ręce do obowiązkowego stosowania przez wszystkie osoby.

W miejscach ogólnodostępnych pojawią się informacje w formie graficznej i opisowej wskazujące zasady ochrony oraz ograniczenia dla zwiedzających. Na wystawie może znajdować się maksymalnie 35 widzów i zwiedzanie jest możliwe tylko z zasłoniętą twarzą.

23 maja MNK zamierza udostępnić zwiedzającym także Pałac Czapskich wraz Pawilonem Józefa Czapskiego, Europeum, Dom Józefa Mehoffera, Kamienicę Szołayskich oraz galerie stałe w  Gmachu Głównym.

30 maja instytucja chce otworzyć Dom Jana Matejki oraz Pałac Biskupa Erazma Ciołka, natomiast 18 czerwca Muzeum Książąt Czartoryskich.

 

 

comments powered by Disqus