Groźny karambol na autostradzie A4. Droga całkowicie zablokowana

fot. Komisariat Autostradowy Policji
Uwaga kierowcy. W związku z poważnym wypadkiem na 417 kilometrze autostrady A4 (tuż za węzłem Kraków Południe), przejazd w kierunku Tarnowa jest całkowicie zablokowany.

Jak informuje dyżurny Komisariatu Autostradowego Policji, w zdarzeniu uczestniczyły trzy pojazdy. Jeden z nich - cysterna przewrócił się na jezdnię. Na miejscu służby pracują nad usunięciem wraków z trasy. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze dwie godziny, zalecamy objazd przez centrum Krakowa.

AKTUALIZACJA

Jak informuje GDDKiA, utrudnienia w tym miejscu mogą potrwać jeszcze ok. 1,5 godziny.

AKTUALIZACJA

GDDKiA poinformowała, że prace nad udrożnianiem pasa w stronę Tarnowa potrwa dłużej niż zakładano. Do ściągnięcia wraków konieczne było sprowadzenie specjalnego dźwigu. Prawdopodobnie trasa będzie nieprzejezdna do godz. 13:00. Zalecamy zjazd z autostrady na Bielany, Tyniec lub Skawinę i objazd przez centrum Krakowa. Do węzła Kraków Południe wciąż korek.

AKTUALIZACJA

GDDKiA poinformowała, że autostrada w miejscu wypadku jest już przejezdna.