Jednodniowy wypad na narty. Gdzie szusować blisko Krakowa?

Jeszcze przez kilka dni grudnia amatorzy narciarstwa mogą korzystać z oferty stoków narciarskich. Mimo zamkniętych hoteli, mieszkańcy Krakowa i okolic mogą planować jednodniowe wyjazdy. W odległości zaledwie kilkudziesięciu kilometrów od miasta znajdziemy dobrej jakości ośrodki o różnym stopniu trudności. Jak przekonują fachowcy z dobrenarty.pl, potrzebny tylko dobry sprzęt - nowy, używany lub po prostu wypożyczony na krótki wypad.

Wprowadzone ograniczenia dotyczące działalności hoteli i miejsc noclegowych w mniejszym stopniu dotykają tych amatorów zimowego szaleństwa, którzy mieszkają w Krakowie i jego okolicach. Do końca okresu świątecznego korzystać można z oferty ośrodków narciarskich, dostępnych do odwiedzenia na jednodniową wizytę, a nawet na kilkugodzinne szusowanie. Gdzie zatem wyjechać na kilka godzin i jak się przygotować?

Krótki wyjazd będzie znacznie bardziej udany, a przede wszystkim bezpieczny, jeśli oprócz zachowania dystansu społecznego, pamiętać będziemy o dobrym sprzęcie narciarskim. To doskonała okazja, by zaopatrzyć się w nowy sprzęt, który teraz zdążymy jeszcze przetestować przed intensywnym użytkowaniem w dalszej części sezonu.

UWAGA! Specjalnie dla Was, Czytelników LoveKraków.pl, specjalny KOD RABATOWY na zakupy w sklepie dobrenarty.pl >> KLIKNIJ!

Jednodniowe wyjazdy są doskonałą szansą, by nie angażując wiele czasu, odświeżyć umiejętności jazdy nartach i snowboardzie, ale także odetchnąć świeżym powietrzem bez smogu - mówi Kuba Lenczowski z dobrenarty.pl. W naszym sklepie pomagamy dobrać klientom narty czołowych firm, zarówno nowe, jak i używane. Możecie również skorzystać z naszej oferty wymiany nart za dopłatą. Nasi  sprzedawcy i serwisanci od lat sami testują sprzęt, który oferujemy klientom.

Opcją idealną dla osób, które wybierają się na jednodniowe wypady będzie także nasza wypożyczalnia, w której wynająć można szeroki asortyment nart, kijków, czy kasków, a także coraz bardziej popularnych nart skiturowych.

To ciekawa alternatywa dla narciarzy, którzy chcieliby spróbować czegoś więcej niż tylko zjazdów na wyciągach, tym ciekawsza, że wyciągi będą zamknięte od 28.12 do 17.01 - dodaje Kuba Lenczowski, który „po godzinach” tworzy pod adresem skirunfun.pl videobloga poświęconego m.in. recenzjom stoków narciarskich.

Sklepy dobrenarty.pl znajdują się w dwóch lokalizacjach - w Krakowie przy Zakopiańskiej 267b oraz w Modlnicy przy Częstochowskiej 6 i czynne są od poniedziałku do soboty od 10:00 do 21:00.

Niezbędne buty, kije, narty i deski można kupić również online lub zarezerwować z odbiorem osobistym.

Ze sklepu prosto na stok!

Początkującym narciarzom i snowboardzistom polecamy wizytę w Spytkowicach, oddalonych od Krakowa o 60 kilometrów. W okresie świątecznym działają tu dwa mało strome i łatwe stoki, idealne do szlifowania swoich umiejętności oraz wygodny wyciąg krzesełkowy. W Wigilię pojeździmy tu od 9:00 do 14:00, zaś 25 i 26. grudnia, stacja czynna będzie od 8:00 do 21:00.

Nieco bardziej doświadczonym narciarzom, którzy myślą o kilkugodzinnym wypadzie, zalecamy wizytę w Kasinie Wielkiej. Tamtejsza trasa to aż 1300 metrów o dość zróżnicowanym nachyleniu. Do tego sprawny, przepustowy wyciąg krzesełkowy. 24 grudnia ośrodek będzie czynny od 9:00 do 16:00, w Boże Narodzenie od 10:00 do 22:00, zaś w drugi już od 8:00. Okazję do pojeżdżenia mamy tu w zasadzie do ostatniej chwili, bo 27 grudnia ogłoszona została „nocna jazda - do upadłego”. Wyciąg będzie czynny aż do 23:50. Co ciekawe – w Kasinie w godzinach od 16:00 do 18:00 odbywa się ratrakowanie, więc po 18:00 stok jest znów idealnie gładki.

Podróż, tym razem także w czasie, czeka na odwiedzających Ostoję Koninki i jej kolej Tobołów. Nieco archaiczny, ale równie kultowy, jednoosobowy wyciąg krzesełkowy pamięta wiele pokoleń narciarzy i daje możliwość jazdy po jednej z ciekawszych tras w najbliższym otoczeniu Krakowa. To jednak opcja dla narciarzy z doświadczeniem, bo trasa jest miejscami bardzo wymagająca.

Na wyjazd nieco dłuższy, ale wciąż jednodniowy, wybrać można także dalsze ośrodki na całym Podhalu. W okresie świątecznym poszusować można na białczańskiej Kotelnicy (do 22:00!), Bukowinie Tatrzańskiej, w Szczawnicy, Kluszkowcach, a także w Zakopanem na Szymoszkowej Polanie czy na Harendzie.