Karta Krakowska. Aplikacja samych plusów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Aplikacja Karty Krakowskiej? Dlaczego nie? Dzięki temu mieszkańcy mogą ją mieć zawsze przy sobie.

Karta Krakowska w wersji mobilnej to przede wszystkim wygoda, ale też dostęp do wielu przydatnych funkcji w jednym miejscu i oszczędność czasu.

Zawsze pod ręką

Od teraz osoby posiadające Kartę Krakowską mogą mieć wszystko w zasięgu swojego smartfona. I to dosłownie! Nie musi być ona wydana wyłącznie – jak do tej pory - na plastikowym nośniku. Miasto zachęca, aby krakowianie korzystali z niej również za pomocą specjalnej aplikacji.

Dzięki temu Kartę Krakowską możemy mieć zawsze pod ręką.

Krok po kroku

Jej zainstalowanie zajmuje chwilę. Mobilną aplikację „Karta Krakowska” można pobrać na smartfona z systemem Android lub iOS.

Jak to zrobić? Aby ją pobrać, w wyszukiwarce internetowego sklepu Google Play wystarczy wpisać nazwę „Karta Krakowska” lub kliknąć w link z tą nazwą. Warto zaznaczyć, że jest ona bezpłatna.

Następnie, po zainstalowaniu aplikacji, należy się zalogować. I tu istotna informacja: logujemy się, podając ten sam adres e-mail oraz to samo hasło, które zostało podane podczas składania wniosku i zakładania konta mobilnej Karty Krakowskiej.

Lista udogodnień

Lista udogodnień związanych z posiadaniem aplikacji jest naprawdę długa. Zacznijmy od tego, że aplikacja automatycznie przedłuża ważność Karty Krakowskiej, o ile dana osoba jest zameldowana w naszym mieście.

Co więcej, aplikacja znacznie ułatwia zakup biletu okresowego. Mieszkańcy po jej zainstalowaniu nie muszą już chodzić do automatu biletowego, aby kupić bilet miesięczny. To również koniec z nerwowym przeszukiwaniem portfela czy kieszeni podczas kontroli w komunikacji miejskiej – teraz bilet można okazać właśnie za pomocą aplikacji.

I tutaj trzeba zaznaczyć, że dzięki Karcie Krakowskiej mieszkańcy mogą kupić bilety okresowe tańsze o 35 procent.

Jednak to nie wszystko. Na długiej liście widnieją nie tylko miejskie muzea, teatry czy galerie, ale również partnerzy prywatni (m.in. gastronomia, sport i rekreacja czy inne usługi). W przypadku instytucji kultury, krakowianie zyskują nawet 35-procentową zniżkę od ceny biletu.

Chyba już nie trzeba dodatkowej rekomendacji do zainstalowania aplikacji. Więcej informacji na stronie https://www.kk.krakow.pl/

comments powered by Disqus