Kino Agrafka i Kika z nagrodą Europa Cinemas

Agnieszka Balicka i Bogdan Balicki nagrodę Europa CInemas

Dwa krakowskie kina studyjne z prestiżową nagrodą. Agrafka i Kika otrzymały nagrodę przyznaną przez Europa Cinemas. Organizacja zrzeszająca ponad 1120 kin z ponad 40 krajów zdecydowała, że dwa wspomniane kina przygotowały najlepszy program dla dzieci i młodzieży.

Dwa krakowskie kina studyjne mają powody do radości. Podczas zakończonej niedawno 20. Konferencji Europa Cinemas przedstawiciele kin Agrafka i Kika odebrali nagrodę za najlepsze inicjatywy dla młodych widzów. Organizacja postanowiła docenić kina ze względu na ofertę programową skierowaną do dzieci i młodzieży.

– W roku 2016 prawie 11 000 młodych widzów obejrzało europejskie filmy w kinach Agrafka i KIKA w ramach programów dla dzieci i młodzieży. Akademia Filmowa Kino z Klasą to program dla szkół, w którym obecnie bierze udział ponad 1500 uczniów, Czytamy i Oglądamy w Agrafce to coniedzielne spotkania z literaturą i filmem dla dzieci, a małaKIKA jest propozycją dla najmłodszych widzów, którzy często po raz pierwszy odwiedzają kino – informuje Agnieszka Balicka z Fundacji Wspierania Kultury Filmowej CYRK EDISON.

Do tej pory jedynie trzy polskie kina zdobyły to prestiżowe wyróżnienie. Nagroda jest przyznawana od 2002 roku w trzech kategoriach: Najlepszy program, Najlepszy program dla młodej widowni oraz Przedsiębiorca, który w sposób wyjątkowy propaguje europejskie kino.

comments powered by Disqus