Kino Mikro apeluje do widzów o wsparcie. „Bez was nie damy rady”

fot. Krzysztof Kalinowski
Znane krakowskie kino znalazło się w trudnej sytuacji. – Prosimy  o udział w zbiórce, która pozwoli nam przetrwać – apeluje do widzów Kino Mikro.

Krakowskie kino studyjne prosi widzów o pomoc i uruchamia internetową zbiórkę. Zebrane środki mają pomóc kinu przetrwać trudny czas pandemii i opłacić bieżące rachunki.

–  Kochani widzowie, nie sądziliśmy, że będziemy zmuszeni prosić was o pomoc, ale niestety przyszedł moment, kiedy musimy powiedzieć głośno: „bez was nie damy rady”. Pandemia koronawirusa odcisnęła piętno na kulturze. Po krótkim sezonie letnim, ponownie musieliśmy zamknąć kino i rozstać się z wami. Nie marzymy o niczym innym, jak tylko móc ponownie zaprosić was na seanse i pokazy przedpremierowe – czytamy w opisie zbiórki.

Jak pomóc?

Zbiórka jest już dostępna na stronie Polak Potrafi. Widzowie mogą m.in. kupić bilet otwarty do wykorzystania w przyszłości, szpulę filmową, artystyczne plakaty czy filmową książkę niespodziankę z zakładką z taśmy filmowej.

Zbiórka >>> „RATUJMY KINO MIKRO”

– Wesprzyjcie nas, kupując otwarty bilet do wykorzystania bądź inne kreatywne nagrody, które przygotowaliśmy. Dzięki wam Mikro będzie mogło przetrwać najtrudniejsze chwile – apeluje kino.

Wirtualne seanse

Przez cały czas Kino Mikro i pozostałe krakowskie kina studyjne zapraszają do swoich wirtualnych sal na platformie Mojeekino.pl.

Kino Mikro jest prowadzone przez Fundację Rozwoju Kina. Swoją działalność znane w obecnej formie rozpoczęło 7 kwietnia 1984 roku. Swoją działalność rozpoczął wówczas Klub Sztuki Filmowej „Mikro” przy ul. Lea 5 (kiedyś ul. Dzierżyńskiego).

comments powered by Disqus