Koronawirus. Problem z kupnem abonamentów na strefę parkowania

Biuro strefy płatnego parkowania fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Część przedsiębiorców nie może nabyć abonamentów na strefę płatnego parkowania, ponieważ wcześniej nie otrzymali zaświadczeń z urzędów skarbowych.

– Zgłosili się do nas przedsiębiorcy, którzy mają problemy z uzyskaniem zaświadczeń potrzebnych do zakupu abonamentu na strefę płatnego parkowania – potwierdza Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Osoby, które chcą wyrobić abonament typu „K” dla samochodów służbowych muszą przedstawić w biurze strefy m.in. pierwszą stronę PIT za rok poprzedni poświadczoną przez odpowiedni urząd skarbowy w Krakowie lub zaświadczenie wydane przez skarbówkę potwierdzające fakt złożenia w roku poprzednim stosownego zeznania podatkowego. Dotyczy to osób, które nie składały zeznania podatkowego w formie elektronicznej.

Od dziś urzędy skarbowe w Małopolskie ograniczyły przyjmowanie podatników i zachęciły do elektronicznego załatwiania spraw.

– Zastanawiamy się, co zrobić z taką sytuacją. Do poniedziałku na pewno podejmiemy decyzję – podkreśla Michał Pyclik. Przypomina, że biuro strefy od początku tygodnia będzie działać tylko do godziny 15:30.

comments powered by Disqus