Kraków otrzyma rekordowe pieniądze na remonty dróg [LISTA ULIC]

fot. Krzysztof Kalinowski/Lovekrakow.pl

– W tym roku chcemy wykonać większość z prawie 120 zaplanowanych remontów dróg w systemie nakładkowym – zapewnia wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig.

 Kraków w zamian za organizację Igrzysk Europejskich w 2023 roku otrzyma pieniądze z budżetu państwa. Tylko na sam program remontów dróg i chodników w sumie przeznaczonych będzie 97,8 mln złotych (w tym roku kwota ta wyniesie 77,8 mln złotych a w przyszłym - 20 mln złotych).

– Przeznaczone środki z budżetu centralnego w zdecydowanym stopniu przyczynią się do poprawy jakości dróg oraz chodników na terenie Krakowa. Komfort w podróżowaniu po mieście odczują nie tylko krakowianie, ale również osoby pracujące lub zwiedzające stolicę Małopolski – twierdzi Maciej Michałowski, dyrektor biura ministra w resorcie infrastruktury i jednocześnie pełnomocnik ministra ds. Igrzysk Europejskich.

Jak mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa, w tym roku zrealizowanych będzie większość z prawie 120 zaplanowanych remontów. – Już w marcu rozpiszemy przetarg na pierwszą część prac, którą oszacowaliśmy na ok. 30 mln złotych – podkreśla.

Zastępca Jacka Majchrowskiego podkreśla, że ekipy remontowe pojawią się w każdej krakowskiej dzielnicy. – Remonty będą robione w różnym czasie i różnych miejscach Krakowa, aby nie dochodziło do kulminacji – zapewnia Andrzej Kulig.

Wszystkie remonty muszą być wykonane do maja 2023 roku.

Dzielnica I Stare Miasto

Straszewskiego – Zwierzynieckiej do Podzamcze
Grabowskiego – od Karmelickiej do Kochanowskiego
Kremerowska – od Sobieskiego do Karmelickiej
Łobzowska – od al. Słowackiego do pl. Biskupiego
Retoryka – od pl. Kossaka do Piłsudskiego
Retoryka – od Piłsudskiego do pl. Kossaka

Dzielnica II Grzegórzki

al. Daszyńskiego – Masarskiej do Grzegórzeckiej, oba kierunki
Na Szaniec – od Ofiar Dąbia do Widok
Łukasiewicza – od Olszyny do Chrobrego
Na Wiankach – od Chrobrego do Jaworowskiego

Dzielnica III Prądnik Czerwony

Sokołowskiego – od Kanonierów do Wieniawskiego
Łąkowa – od Ułanów do Meissnera
Janickiego – od Ugorek do Niedużej
Balladyny – od Nikifora cała (ulica bez przejazdu)
Jaśminowa – od Mieszka I do Kanonierów
Bohaterów Wietnamu – od Stanisława ze Skalbmierza do Młyńskiej
Chałupnika – od Raciborskiego do Meissnera
Ładna – od Ostatniej do Meissnera

Dzielnica IV Prądnik Biały

Opolska – wybrane odcinki
Makowskiego – cała, poza odcinkiem planowanym do wykonania w 2021 r.
Wybickiego – od Radzikowskiego do Łokietka
Weissa – od pętli do Conrada
Bratysławska – cała
Doktora Twardego – cała

Dzielnica V Krowodrza

Aleje Trzech Wieszczy-strona parzysta – wybrane odcinki
Prądnicka – od Alej do wiaduktu
Pomorska – cała
Beniowskiego – cała

Dzielnica VI Bronowice

Balicka – od Spiczakowa do granicy miasta
Pasternik – od Ojcowskiej do granicy miasta, obydwa kierunki wg wskazań
Armii Krajowej – od Przybyszewskiego do wiaduktu kolejowego
Lea – od Armii Krajowej do Przybyszewskiego

Dzielnica VII Zwierzyniec

Al. Krasińskiego – od Focha do Dunin-Wąsowicza
Królowej Jadwigi – od Nad Zalewem do Junackiej (wg wskazań)
Olszanicka – od ronda w Chełmie do Kosmowskiej
Rzepichy – od Chełmskiej do Orlej
Zakamycze – od Rzepichy do Za Skłonem
28 Lipca 1943 – od Starowolskiej do Królowej Jadwigi
Orla – od Księcia Józefa do Wolskiego; od Obserwatorium do wyremontowanej części przy osiedlu
Włóczków – cała
Kraszewskiego – cała
Kałuży – cała

Dzielnica VIII Dębniki

Kobierzyńska – od Kapelanki do Grota-Roweckiego
Kobierzyńska – od Trasy Łagiewnickiej do Grota-Roweckiego
Kobierzyńska – od Trasy Łagiewnickiej do ul. Zalesie
Dębowa – od Konfederackiej do Szwedzkiej
Konfederacka – od Bałuckiego do Dębowej
Babińskiego – od Bunscha do Kobierzyńskiej
Ludwinowska – od Konopnickiej do mostu Retmańskiego

Dzielnica IX Łagiewniki-Borek Fałęcki

Zakopiańska – od pętli Borek Fałęcki do Zawiłej, jedna strona
Sucha – cała
Zbrojarzy – od Zakopiańskiej do Montwiłła-Mireckiego

Dzielnica X Swoszowice

Zakopiańska – od Zawiłej do Kąpielowej, jedna strona
Kuryłowicza – cała
Jugowicka – cała
Golkowicka – cała

Dzielnica XI Podgórze Duchackie

Herberta – od Witosa do Stojałowskiego wraz ze skrzyżowaniem Stojałowskiego-Podmokła
Madera – cała
Heila – cała
Dobczycka – cała

Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim

Półłanki – od Nad Drwiną do Agatowej
Sucharskiego – od Bieżanowskiej
Kokotowska – od Sucharskiego do budynku nr 12

Dzielnica XIII Podgórze

Kamieńskiego – od ronda Matecznego do Malborskiej – wybrane odcinki
Rękawka – cała długość
Rollego – cała długość
Zamoyskiego – cała długość
Klimeckiego – cała długość
Herlinga Grudzińskiego – cała długość

Dzielnica XIV Czyżyny

Sołtysowska – od Podbipięty do budowanego ronda Sołtysowska/Centralna
al. Jana Pawła II – węzeł Rayskiego
al. Pokoju – dwa odcinki pomiędzy Lema a rondem Dywizjonu 308
Ciepłownicza – od Szafrańskiej do Isep

Dzielnica XV Mistrzejowice

Popielidów – od skrzyżowania z Piasta Kołodzieja do zakrętu przy szkole podstawowej
Wawelska – pętla – kontynuacja remontu z 2021 r.
Czaplickiego – cała
Piasta Kołodzieja – od pętli do ul Powstańców
Jadźwingów – cała wzdłuż bloków 17-19 o. Piastów
Korfantego – kontynuacja
Dmowskiego – kontynuacja
Mistrzejowicka – od Okulickiego do Marcyjusza

Dzielnica XVI Bieńczyce

Kocmyrzowska – odcinek przed i za skrzyzowaniem z Obrońców Krzyża (czyli od ronda Kocmyrzowskiego do ul. Bulwarowej)
Złoczowska – cała
Nowolipki – cała
Braci Schindlerów – cała
Uniwersału Połanieckiego – od Braci Szindlera do odcinka wyremontowanego
Makuszyńskiego – od skrzyżowania z ul. Nad Dłubnią do końca ulicy, w kierunku wschodnim
Bogusza – cała
Spytka z Melsztyna – cała

Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie

Blokowa – od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z Łowińskiego
Łowińskiego – od skrzyżowania z Blokową do skrzyżowania z ulicą Ujastek
Glinik – od Wadowskiej do Spławy
Wadowska – od posesji 2m do Zagościniec
Ujastek – od al. Solidarności do Mrozowej
Twaroga – cała
Geodetów – od Grębałowskiej do Kantorowickiej
Petofiego – od posesji 97 do 117
Folwarczna – od skrzyżowania z Grębałowską do posesji nr 22
Stokowa – cała
Zielony Jar – od Poległych w Krzesławicach do Architektów
Obwodowa – cała
Głębinowa – cała

Dzielnica XVIII Nowa Huta

Mościckiego – od Obrońców Krzyża do Al. Róż
Al. Róż – od Rydza Śmigłego do Mościckiego
Zagłoby – od Podbipięty do Odmętowej
Stalowa – od Mościckiego - odcinek bez przejazdu
Zuchów – od al. Jana Pawła II do Mierzwy

 

comments powered by Disqus