LoveKraków.pl rozpoczyna współpracę z Uniwersytetem Pedagogicznym [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Redakcja LoveKraków.pl i Uniwersytet Pedagogiczny porozumiały się w sprawie praktycznego kształcenia studentów dziennikarstwa oraz przeprowadzania badań naukowych.

We wtorek prorektor Uniwersytetu Pedagogicznego ds. kształcenia i rozwoju dr hab. Robert Stawarz, przedstawiciele Instytutu Dziennikarstwa i Stosunków Międzynarodowych dr hab. Krzysztof Gurba i dr hab. Anna Ślósarz podpisali z redaktorem naczelnym LoveKraków.pl Patrykiem Salamonem list intencyjny.

Zgodnie z dokumentem redakcja portalu będzie przyjmować w semestrze minimum cztery osoby na praktyki kształtujące umiejętności warsztatowe, z możliwością jednoczesnego prowadzenia przez nich obserwacji badawczych i badań naukowych.

Jak mówił prorektor, uczelni bardzo zależy, aby studenci kończący dziennikarstwo posiadali praktyczne umiejętności. W podobny sposób wypowiadał się dr hab. Krzysztof Gurba, który stwierdził, że podczas kształcenia duży nacisk będzie kładziony na praktykę w mediach, ale również wykorzystanie nowoczesnej infrastruktury uczelni przy ul. Jęczmiennej.

– Współpraca z liczącą się krakowską uczelnią przyniesie efekty zarówno dla redakcji i studentów, którzy rozpoczynają swoje kształcenie na nowo utworzonym kierunku dziennikarstwa – komentuje redaktor naczelny LoveKraków.pl Patryk Salamon.

Od nowego roku szkolnego UP po raz pierwszy uruchamia kierunek I stopnia dziennikarstwo w ramach utworzonego Instytutu Dziennikarstwa i Stosunków Międzynarodowych. Jak poinformował dr Krzysztof Gurba, wyniki rekrutacji przeszły najśmielsze oczekiwania – o jedno miejsce ubiegało się aż siedmiu kandydatów.