Małopolskę w rządzie reprezentuje dwóch ministrów

Od lewej: Andrzej Adamczyk, Jarosław Gowin fot. LoveKraków.pl

Jarosław Gowin oraz Andrzej Adamczyk – tych dwóch krakowskich polityków znajdzie się w rządzie po rekonstrukcji. Skład Rady Ministrów podał dziś na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

– Dzisiaj mam ogromny zaszczyt przedstawić nowy skład rządu. Ta zamiana w mniejszym stopniu ma charakter personalny, a w większym – strukturalny – tłumaczył Mateusz Morawiecki.

Andrzej Adamczyk, najdłużej urzędujący minister infrastruktury w historii Polski zachował swoje stanowisko. Dostał również dodatkowe tematy, które będzie musiał nadzorować. Oprócz dróg, kolei oraz transportu lotniczego, będzie zajmował się gospodarką morską i żeglugą śródlądową.

To jedyny polityk Prawa i Sprawiedliwości z Małopolski, który od 16 listopada 2015 roku nieprzerwalnie rządzi ministerstwem.

Do rządu, po niespełna półrocznej przerwie, wraca Jarosław Gowin. Wcześniej był ministrem sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska, następnie ministrem nauki w rządach Beaty Szydło oraz Mateusza Morawieckiego. Teraz zajmie się rozwojem gospodarczym oraz pracą. Obejmie również stanowisko wicepremiera.

comments powered by Disqus