Miał broń gazową i narkotyki. 16-latek w rękach policji

fot. Komenda Powiatowa Policji w Krakowie
Policjanci zatrzymali 16-latka z powiatu krakowskiego, który miał przy sobie broń gazową i narkotyki.

Późnym wieczorem 8 sierpnia policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Krakowie patrolowali pieszo ulice Zabierzowa.  Mundurowi zwrócili uwagę na grupę głośno  zachowujących się  młodych ludzi.

- Dwie osoby spożywały alkohol. Wśród nich, jak się okazało, znajdowały się dwie osoby nieletnie. Na widok policjantów młodzież zareagowała bardzo nerwowo. Wobec tego stróże prawa postanowili sprawdzić, czy młode osoby, choć zaprzeczyły, nie posiadają przy sobie jakiś niedozwolonych środków - relacjonuje podkom. Justyna Fil z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Okazało się, że 16-latek w swoim plecaku miał narkotyki - dwa skręty marihuany - i broń gazową wraz z podłączonym magazynkiem z dwiema sztukami amunicji gazowej i dwiema hukowej.

Zatrzymani

- Obecny na miejscu 47-letni ojciec chłopaka, który chwilę przed interwencją policjantów przyjechał na miejsce odebrać syna, oświadczył, że broń znaleziona przy jego synu należy do niego i nie posiada na nią pozwolenia. Dodał też, że nie miał świadomości, że syn zabrał jego pistolet. 16-latek i jego ojciec zostali przez policjantów zatrzymani i przewiezieni do komendy. Pozostałe osoby, zostały pouczone za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, a 14-latkę policjanci przekazali pod opiekę rodzicom - kontynuuje podkom. Justyna Fil.

16-latek jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut zaboru w celu przywłaszczenia pistoletu gazowego wraz z podłączonym magazynkiem i amunicją oraz zarzut posiadania narkotyków.

Sprawa w sądzie rodzinnym

Teraz jego sprawą zajmie się sąd rodzinny, który zbada sytuację nieletniego i będzie mógł zasądzić wobec niego odpowiednie środki poprawcze lub wychowawcze. Z kolei, w przypadku kiedy okaże się, że zabezpieczona jednostka broni wymaga posiadania pozwolenia, wówczas 47-latek usłyszy zarzut nielegalnego posiadania broni.

comments powered by Disqus