Moda i design zawitają na Kazimierz. Przed nami wiosenna odsłona Kiermashu

fot. Eryk Ruta/LoveKraków.pl

Kiedy przyroda zaczyna budzić się do życia, to znak, że nadchodzi wiosenny Kiermash. Targi mody niezależnej i designu zawitają na krakowski Kazimierz w pierwszy weekend marca.

Kiermash to największe w Małopolsce targi mody i designu odbywające się cyklicznie w różnych przestrzeniach Krakowa. Tym razem wydarzenie zawita do zabytkowej zajezdni przy ul. Wawrzyńca, wybudowanej w latach 1912-1913.

Moda i design w historycznym miejscu

Stara Zajezdnia to wyjątkowy obiekt na krakowskiej mapie zabytków. Budynek jest przykładem rzadko zachowanej w mieście architektury drewnianej szkieletowej z wypełnieniem ceglanym, na froncie której znajduje się charakterystyczny zegar w stylu secesyjnym.

Hala Główna Starej Zajezdni wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO jako pomnik historii.

Budynek zachował swój historyczny charakter, a jego wnętrza zostały przystosowane do nowych potrzeb. Dziś odbywają się tu różnorodne wydarzenia, takie jak wystawy, koncerty, targi i warsztaty. 2 i 3 marca w zabytkowych wnętrzach zagoszczą moda i design.

W duchu zero waste

Odzież, akcesoria do domu, strefa vintage, paski, portfele, kolorowe skarpetki, nerki, torby, plecaki, okulary przeciwsłoneczne, biżuteria, naturalne kosmetyki i olejki, świece, porcelana, ceramika, ubrania i zabawki dla najmłodszych, dekoracje i sztuka. To wszystko czekać będzie w Starej Zajezdni w pierwszy weekend marca.

– Kiermash promuje zrównoważone i odpowiedzialne podejście do zakupów oraz szeroko pojętej mody i designu. Nasi wystawcy to polskie marki z lokalnych manufaktur tworzące produkty oryginalne, etyczne i wykonywane z poszanowaniem dla planety w duchu zero waste i fair trade – podkreślają organizatorzy Izabela Chyłek i Mateusz Kaczan.

Raj dla miłośników vintage

Po raz kolejny Kiermash połączy siły z targami vintage Kogel Mogel. Podczas wydarzenia będzie więc można znaleźć szeroki wybór unikalnych ubrań, akcesoriów i biżuterii z różnych epok. Od eleganckich sukienek z lat 50. po kultowe jeansy z lat 90.

– Na Kogel Mogel znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć wyjątkowy styl. Przyjdź i pozwól się oczarować unikalnymi przedmiotami, które przeniosą Cię w świat przeszłości – przekonują organizatorzy.

Coś na ząb

Na uczestników Kiermashu czekać będzie także strefa gastronomiczna. Funky Donkey Cafe zadba o prawdziwą kawową ucztę, Dżus Bus zagwarantuje pełne witamin, świeżo wyciskane soki, z kolei sklep Roślinny z Dębnik przygotuje szeroki wybór dań na ciepło, zimno, słodko i słono.

To jeszcze nie wszystko. Podczas imprezy będzie można odkryć cudowne smaki miodów od firmy Miodzie Company. Ich produkty są bogate w składniki odżywcze i mają wiele właściwości prozdrowotnych – wzmacniają odporność, poprawiają trawienie i dostarczają tak niezbędnej na co dzień energii.

Wiosenny Kiermash odbędzie się w weekend 2 i 3 marca w Starej Zajezdni przy ul. Wawrzyńca 12. Organizatorzy zapraszają w godz. 11:00 – 18:00. Wstęp wolny.

Portal LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

News will be here