Monarchowie w samochodach. Przez Kraków przejdzie Orszak Trzech Króli

fot. Archiwum

W najbliższą sobotę, 6 stycznia, przejdzie Orszak Trzech Króli. Dwóch monarchów przejedzie trasę stylizowanymi samochodami o napędzie elektrycznym, jeden przejdzie ją pieszo. Po raz pierwszy będzie mu towarzyszył abp Marek Jędraszewski. Trzy orszaki, które wyruszą z różnych stron miasta, spotkają się na Rynku Głównym.

W orszakach zaśpiewają zespoły takie jak Kapela z Bronowic, Orkiestra Dęta ze Skomielnej Czarnej, Krakowiacy oraz studenci z Dzieła Nowego Tysiąclecia. Do monarchów dołączą również uczniowie krakowskich szkół.

W trakcie wydarzenia będzie można się włączyć w akcję charytatywną wspierającą działalność Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Pracownicy i wolontariusze organizacji będą zbierać fundusze na prowadzenie mieszkalnictwa wspieranego dla osób bezdomnych. Do kwesty na ten cel dołączą stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Trasy orszaków

Orszak zielony – symbolizujący kontynent azjatycki zbiera się o godz. 10.45 na ul. Konfederackiej. Trasa orszaku: ul. Konfederacka – Bałuckiego – Rynek Dębnicki – Most Dębnicki – Retoryka – Garncarska – Studencka do kościoła św. Anny - przed nim skręt w Planty do ulicy Szewskiej - dalej do Rynku.
Przed orszakiem, o godz. 10, można wziąć udział we mszy w kościele św. Stanisława Kostki na Dębnikach lub u Sercanek przy ul. Garncarskiej.

Orszak czerwony – europejski – rozpocznie się ok. godz. 11 i przejdzie historycznie najstarszą trasą z Wawelu, ulicami Droga do Zamku i Grodzką. Przed wyruszeniem orszaku, o godz. 10 rozpocznie się msza w Katedrze Wawelskiej.

Orszak niebieski – afrykański, który tradycyjnie ma charakter misyjny - wyruszy o godz. 11 z placu Matejki i przejdzie ul. Floriańską do Rynku Głównego. Wcześniej można wziąć udział we mszy w kościele św. Floriana (godz. 9.30).

 

comments powered by Disqus