Most do remontu

fot. Den Didienko/LoveKraków.pl

Wraz z rozpoczynającym się w marcu remontem ulicy Krakowskiej, zostanie odrestaurowany most im. Piłsudskiego. Historyczna przeprawa zostanie poddana renowacji, zyska również iluminację.

Remont ulicy, według planów miasta, ma potrwać 10 miesięcy. Sam most będzie nieczynny przez osiem.

– W ramach prac ułożone zostaną wyciszone torowisko oraz nawierzchnia na jezdni i chodniki. Prace zostaną poprowadzone przy odwodnieniu mostu, a jednym z najbardziej spektakularnych etapów prac będzie podnoszenie poszczególnych elementów mostu, tak aby umożliwić wymianę łożysk na przyczółkach mostu – informuje magistrat.

Cały most zostanie też poddany piaskowaniu, a stalowa konstrukcja po oczyszczeniu będzie pomalowana tak, aby ją jak najlepiej zabezpieczyć przed korozją. Odnowione zostaną balustrady, a zwieńczeniem prac będzie montaż nowych latarni oraz iluminacji. Rozświetlą one długą na 147,5 metra kratownicową konstrukcję.

Most im. marszałka Józefa Piłsudskiego oddano do użytku w 1933 r. Jest to najstarszy most na Wiśle w Krakowie. Na przestrzeni 86 lat przeszedł kilka kompleksowych remontów, a w 2014 r. przeprowadzono naprawę nawierzchni.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus