Możesz sobie kupić rower Wavelo

fot. Julia Ślósarczyk/LoveKraków.pl

Rowery, które jeszcze niedawno służyły w ramach systemu Wavelo, zostały wystawione na sprzedaż. Za jeden trzeba zapłacić 220 złotych.

Pod koniec lutego informowaliśmy o tym, że rowery Wavelo nie wrócą już na ulice Krakowa. Firma BikeU nie doszła do porozumienia z inną firmą, która była zainteresowana odkupieniem sprzętu i wykorzystaniem go do uruchomienia własnej wypożyczalni. Od dyrektora BikeU dowiedzieliśmy się, że rowery zgromadzone obecnie na jednej z działek na Żabińcu zostaną wywiezione z Krakowa.

Okazuje się jednak, że przynajmniej część z nich mamy jeszcze szansę zobaczyć w Krakowie, ponieważ zostały kilka dni temu wystawione na sprzedaż. Zgodnie z treścią ogłoszenia, dostępnych jest ok. 1300 sztuk. Były użytkowane od 2016 roku, posiadają trzy biegi i są napędzane wałem Cardana.

Raczej dla wypożyczalni

Za jedną sztukę trzeba zapłacić 220 zł, przy zamówieniach hurtowych kwota jest do ustalenia. Osoba, która wystawia rowery na sprzedaż, nie ukrywa w rozmowie z nami, że robi to głównie z myślą o hurtowych zakupach.

Trudno dziwić się temu podejściu, biorąc pod uwagę, że rowery Wavelo były projektowane właśnie z myślą o wypożyczaniu: są masywne i ciężkie, ale za to bardziej odporne na zniszczenia spowodowane przez wandali czy nieostrożnych użytkowników.

Następca Wavelo w przyszłym roku

Na miejską wypożyczalnię na razie nie możemy liczyć. Zarząd Transportu Publicznego jest w trakcie przygotowań do ogłoszenia nowego postępowania koncesyjnego. Zanim jednak uda się wyłonić nowego operatora, minie przynajmniej pół roku, więc w praktyce system będzie mógł ruszyć w pełni dopiero wraz z kolejnym sezonem.

comments powered by Disqus