Nad Bagrami posypały się mandaty

fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

Odpoczywać nad wodą też trzeba umieć. Ci, którzy nie potrafili tego robić bez łamania przepisów, zapamiętają weekendowy wypad nad Bagry na dłużej.

Czterdziestu strażników miejskich przez cały weekend dbało o porządek w rejonie zalewu Bagry. Funkcjonariusze ujawnili w sumie 146 wykroczeń i nałożyli 134 mandaty karne na łączną kwotę 9 990 złotych. W dwóch trudniejszych przypadkach skończy się wnioskiem o ukaranie do sądu, w dziesięciu wystarczyło tylko pouczenie.

Powodem ukarania było najczęściej picie alkoholu, zakłócania spokoju i porządku publicznego czy zaśmiecanie okolicy. Strażnicy zwracali też uwagę na niestosowanie się do regulaminu Bagrów – to np. wyprowadzanie psów bez wymaganych środków ostrożności, wnoszenie alkoholu na teren parku czy rozpalanie grilli w niedozwolonych miejscach.

Strażnicy kontrolowali też, czy kierowcy nie pozostawiają samochodów w niedozwolonych miejscach i patrolowali teren przy torach kolejowych, gdzie część osób omijała kładkę i przechodziła na drugą stronę po torowisku.

– Przypominamy wszystkim, którzy korzystają i będą korzystać z uroków kąpieliska, że nadal obowiązują ograniczenia związane z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19. Dlatego prosimy wszystkich o rozwagę – apeluje Straż Miejska.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus