Nielegalne wyścigi samochodowe w Brzegach. Posypały się mandaty

fot. mat. prasowe/Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymywali zgłoszenia, że w miejscowości Brzegi odbywają się nielegalne wyścigi samochodowe. Wszystko pod pretekstem „wydarzeń motoryzacyjnych”. –  Niestety część kierowców  urządzała ryzykowne wyścigi „na czas”,  łamiąc przepisy wynikające z oznakowania czy limitów prędkości – informuje policja.

Pod koniec sierpnia do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wpłynęły liczne zgłoszenia dotyczące nielegalnych rajdów samochodowych odbywających się w miejscowości Brzegi, m.in. na Trakcie Ojca św. Franciszka. Jak zaznacza policja, odbywały się one pod pretekstem „wydarzeń motoryzacyjnych”.

Ryzykowne wyścigi „na czas”

– Kilkadziesiąt  samochodów zjeżdżało się tam wieczorną i nocną porą w ramach towarzyskich spotkań pasjonatów motoryzacji. Niestety część z kierowców  urządzała ryzykowne wyścigi „na czas”,  łamiąc przepisy wynikające z oznakowania czy limitów prędkości – informuje Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

W pierwszej połowie września  funkcjonariusze wielickiej komendy  z Wydziału Ruchu Drogowego wraz z policjantami Wydziału Prewencji przeprowadzili 78 kontroli drogowych, podczas których wylegitymowali 117 osób.

– Policjanci ujawnili 54 wykroczenia, w tym 20 dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości. Sprawcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. W przypadkach odmowy przyjęcia mandatu sprawy skierowano do sądu. Do sądu trafi także sprawa kierującego, który wsiadł za ,,kółko’’ pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto, w trakcie tych działań zatrzymano 11 dowodów rejestracyjnych w związku ze stanem technicznym pojazdów – wymienia Gleń.

 

comments powered by Disqus