Norymberska zostanie zamknięta dla ruchu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Z uwagi na prace związane z budową sieci wodno-kanalizacyjnej część ulicy Norymberskiej zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego. Roboty potrwają od 5 do 31 lipca.

Ulica zostanie rozkopana na odcinku od okolicy zjadu do Kauflandu do wlotu na ul. Wyłom, z tym że do sklepu i ul. Kamienierskiej można dojechać od strony ul. Grota Roweckiego. – Będą prowadzone głębokie wykopy, dlatego musimy czasowo wyłączyć ulicę z ruchu – mówi Barbara Kaźmirowicz z ZZM.

– Będziemy chcieli uwinąć się jak najszybciej i prosimy o chwilę cierpliwości. Bez tych sieci park Zakrzówek i kąpielisko nie będzie mogło funkcjonować. Te prace są niezbędne. Zdajemy sobie sprawę, że ruch w tamtym miejscu jest duży, ale wybraliśmy taki termin, aby poruszający się tamtędy jak najmniej odczuli skutki zamknięcia fragmentu ulicy – tłumaczy Kaźmirowicz.

Przedstawicielka Zarządu Zieleni Miejskiej zwraca się również z prośbą do rowerzystów, aby omijali ulicę Wyłom i korzystali z objazdu ulicą św. Jacka. – Prace, które tam przeprowadzamy idą dużo sprawniej, jeśli na placu nie pojawiają się osoby niepowołane – mówi.

Objazd nr 1: Ul. Grota Roweckiego- Kobierzyńska-Pychowicka  Objazd nr 2: Ul. Tyniecka- Praska- Zielińskiego- Kapelanka- Grota Roweckiego
Objazd nr 1: Ul. Grota Roweckiego- Kobierzyńska-Pychowicka Objazd nr 2: Ul. Tyniecka- Praska- Zielińskiego- Kapelanka- Grota Roweckiego

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki