Nowa aplikacja do płacenia w strefie

fot. Julia Ślósarczyk/LoveKraków.pl

Od stycznia kierowcy mają większy wybór aplikacji, którymi można zapłacić za parkowanie na obszarze płatnego parkowania.

Oprócz ustawionych w strefie parkomatów, za postój można płacić również za pomocą aplikacji. To rozwiązanie ma bardzo wiele plusów. Nie ma ryzyka, że nie mając monet w portfelu trafimy na parkomat bez płatności kartą. Nie stracimy pieniędzy, płacąc za zbyt długi czas, kiedy zmienią się nam plany. Również kiedy pobyt się przedłuży, nie ryzykujemy zapłacenia kary. Nie zapłacimy niepotrzebnie w dzień świąteczny czy poza godzinami obowiązywania strefy. Nie musimy w pośpiechu szukać parkomatu ani wpisywać w nim w deszczowy dzień numeru rejestracyjnego.

Doszła szósta

Miasto do tej pory umożliwiało płatność za pomocą pięciu aplikacji – SkyCashPangomoBILETmPayePark. Od stycznia można korzystać z nowej aplikacji – City Park App.

W zależności od podstrefy

Użytkownik aplikacji mobilnej powinien wybrać daną podstrefę – Podstrefa A, Podstrefa B lub Podstrefa C – przed uruchomieniem parkowania z jej użyciem. Na bieżąco należy je aktualizować. Więcej informacji:

- SkyCash – www.skycash.com
- Pango – www.pango.pl
- moBILET- www.mobilet.pl
- mPay – www.mpay.pl
- ePark – www.electronicparking.pl
- City Park App – www.cityparkapp.pl