Od środy zmiany na skrzyżowaniu ul. Bratysławskiej i Wybickiego

Zdjęcie poglądowe fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od 12 października zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Bratysławskiej, Doktora Twardego i Wybickiego. Ma to związek z budową linii tramwajowej do Górki Narodowej.

W środę o godz. 6:00 roboty przeniosą się na południowo-zachodnią część skrzyżowania, która zostanie zamknięta dla ruchu. Kierowcy będą mogli natomiast korzystać z części północno-wschodniej, gdzie ułożono już nową nawierzchnię asfaltową.

Jak informuje Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie, na skrzyżowaniu zapewniony będzie ruch we wszystkich kierunkach. Pierwszeństwo zostanie zachowane na ciągu Wybickiego – Twardego.

Zmiany czekają także na pieszych i rowerzystów. Przejazdy rowerowe na wysokości prowadzonych robót zarówno od strony ulicy Wybickiego, jak i doktora Twardego będą nieczynne. Dotyczy to również przejść dla pieszych.

– Rowerzyści i piesi będą mogli korzystać z przejść od strony Bratysławskiej, a także na Wybickiego – bliżej Krowoderskich Zuchów, jak i na doktora Twardego – poniżej ul. Pielęgniarek – wyjaśnia ZIM.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały
News will be here