Od Wielkanocy zwężenie na Alejach

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl, Archiwum

Przedstawiciele ZDMK i ZTP potwierdzili w czwartek wcześniejsze zapowiedzi co do harmonogramu prac przy przebudowie ul. Królewskiej. Ok. 21 kwietnia Aleje Trzech Wieszczów na wysokości skrzyżowania z Królewską i Karmelicką zostaną zwężone na okres trzech miesięcy.

Najbliższa duża zmiana czeka kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej już w tę sobotę. Zamknięty zostanie odcinek ul. Królewskiej do ul. Pomorskiej oraz skrzyżowanie ulic Królewskiej, Podchorążych, Kazimierza Wielkiego i Smoluchowskiego. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

Zaczną od jezdni w stronę Kleparza

Najtrudniejszy okres czeka kierowców po Wielkanocy. – Wejście na Aleje planowane jest na ok. 21 kwietnia. Wtedy wprowadzimy zwężenie, ale ruch będzie utrzymany – zapowiada Michał Pyclik z ZDMK.

Szczegóły organizacji ruchu są jeszcze ustalane. Decyzje zapadną w ciągu najbliższych dwóch-trzech tygodni. – Wiemy, że zaczniemy od strony ulicy Karmelickiej. Chodzi o to, żeby umożliwić dojazd ciężkiego sprzętu do przebudowy ulicy Karmelickiej, więc musimy zrealizować część prac po tamtej stronie zanim wejdziemy na samą ulicę – tłumaczy Pyclik.

Tramwaje pojadą później

Torowisko do Bronowic będzie gotowe pod koniec lipca, ale tramwaje zaczną tam kursować w optymistycznej wersji dopiero pod koniec sierpnia, ponieważ do tego czasu ZDMK będzie jeszcze remontował ulicę Karmelicką (o poślizgu tych prac pisaliśmy TUTAJ). – Cała inwestycja ma się zakończyć pod koniec września i ten termin utrzymujemy – mówi przedstawiciel ZDMK.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza Bronowice
comments powered by Disqus