Opóźni się przebudowa ul. Krakowskiej. Jest nowy termin

Początek prac na ul. Krakowskiej fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zakończenie inwestycji było planowane na styczeń przyszłego roku. Urzędnicy jednak tłumaczą, że przez prace archeologiczne termin oddania przebudowanej ulicy się zmieni. Teraz jest on ustalony na drugi kwartał 2020 roku.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa informuje, że nie spodziewał się, iż prace będą opóźnione przez badania archeologiczne.

– Roboty które wykonuje ZDMK realizowane są na obszarze, który był przekopywany podczas wcześniejszych inwestycji drogowych. Głębokość prac związanych z wykonaniem drogi i torowiska została zaplanowana tak, by wykorzystać już wcześniej przekopany grunt – mówi Janina Pokrywa, zastępca dyrektora ds. dróg w ZDMK.

Mimo wszystko pozostałości po średniowiecznej infrastrukturze zaskoczyły robotników. Podczas kopania fundamentów pod słupy trakcyjne, pracownicy natrafili na fragmenty mostu łączącego Kraków z Kazimierzem. Znaleziono również piwnice oraz fragment dawnej bramy miejskiej.

Archeolodzy rozpoczęli pracę w czerwcu, co wiązało się z przerwą nad przebudową.  – Trzymiesięczny okres wstrzymania prac zobligował nas do przedstawienia nowego harmonogramu robót, który uwzględnił konieczność dostosowania prac w oparciu o zaistniałe warunki – tłumaczy Krzysztof Dziobek, dyrektor kontraktu w Trakcja PRKiI S.A.

Jak zapewnia dyrektor ZDMK Marcin Hanczakowski, teraz priorytetem jest przywrócenie ruchu tramwajowego. Urzędnicy będą również z uwagą przyglądać się wykonawcy, aby ten zdążył z pracami w deklarowanym terminie, choć jak dodaje dyrektor, sporo będzie zależało od warunków pogodowych.  Być może uda się zakończyć przebudowę o kilka tygodni wcześniej niż w przedstawionym przez wykonawcę harmonogramie.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus