Pięć edycji nowohuckiego programu remontów. W tym roku pieniędzy już nie ma

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Miasto podsumowało ubiegłoroczną edycję programu „Nowa Huta dziś!”. Do tej pory zorganizowano pięć edycji, ale w tegorocznym budżecie takie zadanie już się nie znalazło.

W ciągu pięciu ostatnich lat nowohuckie dzielnice otrzymywały co roku specjalną pulę dwóch milionów złotych z przeznaczeniem na remonty dróg i chodników. Mieszkańcy zgłaszali potrzeby, które następnie były układane w formie list priorytetowych i co roku udawało się przeprowadzić pewien zakres prac w każdej z pięciu nowohuckich dzielnic. W praktyce to kropla w morzu potrzeb, ale z punktu widzenia tamtejszych rad dzielnic każdy taki zastrzyk finansowy był lepszy niż jego brak. Równocześnie jednak pojawiały się głosy z innych dzielnic, które też oczekiwały tego rodzaju wsparcia.

W tegorocznym budżecie nie ma już zapisanych pieniędzy na specjalny nowohucki program. – W Nowej Hucie nadal realizowane będą większe i mniejsze prace remontowe w ramach bieżącego utrzymania dróg – zapowiada miasto w komunikacie. Do tej pory w latach 2017-2021 zrealizowanych zostało 90 zadań.

Podsumowanie 2021

W dzielnicy XIV Czyżyny, w ramach tegorocznych środków: wyremontowane zostały parkingi przy ul. Włodarczyka (naprzeciwko bloków Nr 7, 8, 9 i 17);  wymieniono stare lampy sodowe na miejskim parkingu (pomiędzy blokami na os. 2 Pułku Lotniczego 11, 11a, 12); wyremontowano fragment chodnika na ul. Centralnej. Prace kosztowały ok. 358 tys. zł.

W dzielnicy XV Mistrzejowice wyremontowana została ul. Korony Polskiej wraz z chodnikiem. Prace kosztowały ok. 417 tys. zł.

W dzielnicy XVI Bieńczyce wymieniono nawierzchnię na ul. Urbanowicza. Prace kosztowały ok. 353 tys. zł.

W dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie wyremontowano fragment ul. Petöfiego (od pętli autobusowej – 100 mb) i chodnik przy ul. Stokowej (od nr 4 do 10). Nowa nawierzchnia została położona na ul. Łempickiego (od nr 1 do 15) oraz na ul. Jasełkowej (od nr 19 do 23). Prace kosztowały ok. 298 tys. zł.

W dzielnicy XVIII Nowa Huta, wyremontowane zostało pobocze przy ul. Żaglowej, chodniki w podwórkach na os. Szkolnym 33 (blok nr 33 w stronę nr 36), chodniki na os. Sportowym (pomiędzy blokami Nr 19 i 20 oraz 32 i 33 wraz z dojściem do klatek oraz chodnik na ul. Drożyska. Prace kosztowały ok. 369 tys. zł.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny Mistrzejowice Bieńczyce Wzgórza Krzesławickie Nowa Huta