Plenerowe kino letnie. Gdzie można oglądać filmy pod chmurką?

W te wakacje filmy można oglądać w plenerze fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Ciepły letni wieczór, niebo pełne gwiazd i dobre kino. Sprawdzamy, gdzie zobaczycie swoje ulubione filmy w plenerze.

 

BALowe Kino Plenerowe

W każdy czwartek i sobotę BAL na Zabłociu zaprasza na pokaz filmowych hitów. W ten czwartek o godzinie 21.00 rozpcoznie się pokaz słynnego dramatu Williama Szekspira. Mowa oczywiście o „Romeo I Julii” w reż. Baza Luhrmanna. W rolach tytułowych Leonardo DiCaprio i Claire Danes. Rody Montekich i Kapuletich nadal walczą ze sobą, ale robią to słuchając rapu i jeżdżąc szybkimi samochodami.

W sobotę na ekranach pojawi się komedia kryminalno-szpiegowska „Tajne przez poufne”, w której pracownica siłowni znajduje płytę CD należącą do byłego agenta CIA. 21 lipca zobaczymy document „Dobra zmiana”. W reżyserowanym przez Konrada Szołajskiego filmie główne bohaterki są patriotkami, które dzialalność społeczna stawia po dwóch stronach politycznej barykady.

Kino Letnie przed Galerią Krakowską

Na placu Jana-Nowaka Jeziorańskiego w każdą sobotę pod gołym niebem można oglądać kultowe ekranizacje. O repertuarze filmowym decydują widzowie. Głosować można poprzez aplikację mobilną Galerii Krakowskiej. Do wyboru jest wiele propozycji, a tytuł, który uzyska największą liczbę głosów, będzie pokazywany w danym tygodniu. Głos można oddać m.in. na filmy takie jak „Bajecznie bogaci Azjaci”, „Zanim odejdą wody”, „Ocean's 8”, „Dzień Bastylii” czy „Atomic Blonde”.

Pawilon Kina Letniego w MNK

Na oglądanie filmów pod chmurką zaprasza również Muzeum Narodowe w Krakowie. 21 lipca o 21.00 darmowy seans odbędzie się w Pawilonie Józefa Czapskiego. Na ekranie film polskiego reżysera Łukasza Rondudy „Serce miłości” — historia artystki i eksperymentującego muzyka, dwojga outsiderów, których bardzo wiele ze sobą łączy.

Bulwar[t] Sztuki | Kino plenerowe

Nad zalewem Nowohuckim od lat pokazywane jest kino polskie i światowe. Program Bulwar[t] Sztuki 2019 przygotowany jest pod kuratorstwem Łukasza Maciejewskiego oraz Magdaleny Urbańskiej. W ten czwartek o godzinie 20:30 odbędzie się zarówno pokaz filmu „Nina”, jak i spotkanie z jego reżyserką Olgą Chajdas oraz aktorkami Katarzyną Gniewkowską i Anną Nowicką.

Kino letnie w MOCAK-u

Repertuar kina plenerowego w MOCAKu nawiązuje do problematyki wystawy «Natura w sztuce». W swoich pracach artyści utrwalali malownicze widoki, troszczyli się o stan środowiska naturalnego lub integrowali się z siłą przyrody. W piątek, 19 lipca można będzie doświadczyć tych uczuć przy pokazie filmu „Sól ziemi”. Ekranizacja przybliży życie i pracę Sebastiao Salgado, który podróżował i dokumentował świat przez 40 lat. Wystarczy 1 zł, aby zanurzyć się w czarno-biały i przejmujący styl narracji jednego z najlepszych fotografów na świecie.