Po sześciu latach kończą remont al. 29 Listopada. Czas na asfaltowanie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Po sześciu latach od chwili podpisania umowy z wykonawcą zakończy się remont prawie trzykilometrowego odcinka al. 29 Listopada.

W piątek (17 listopada) rozpocznie się asfaltowanie odcinka od ul. Woronicza do ul. Powstańców. Tego dnia od godz. 5:00 ruch kołowy na tym fragmencie zostanie przeniesiony na stronę wschodnią. Zostanie utrzymany zakaz lewoskrętu z al. 29 Listopada na drogę wewnętrzną O3 Business Campus i w ul. Woronicza.

– Ulice Nad Strugą, Powstańców i Pocieszka pozostają otwarte dla ruchu w obu kierunkach. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać przez tydzień, do 24 listopada – informują przedstawiciele Zarządu Inwestycji Miejskich.

We wtorek (21 listopada) korekty w organizacji ruchu zostaną wprowadzone na odcinku od ul. Powstańców do ks. Meiera. Ruch pojazdów na odcinku od ul. Powstańców do stacji paliw PetroKrak zostanie przekierowany na stronę zachodnią. Od stacji paliw do ul. ks. Meiera ruch będzie odbywać się po stronie wschodniej.

– Zgodnie z planem, wszystkie elementy rozbudowy al. 29 Listopada powinny się zakończyć do 30 listopada. Pozwolenie na użytkowanie powinno zostać wydane przed świętami Bożego Narodzenia – czytamy w komunikacie urzędu.