Straż Graniczna zatrzymała mężczyznę, którego poszukują organy ścigania listami gończymi i nakazami doprowadzenia. Akcja miała miejsce na lotnisku w Balicach.
Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela Polski na lotnisku w Balicach. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany na podstawie 6 listów gończych i nakazów doprowadzenia.
Jak poinformował Jacek Michałowski, rzecznik prasowy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymany był ścigany podstawie szeregu postanowień sądowych nakładających obowiązek ustalenia miejsca pobytu oraz doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego (miał m.in. odbyć 6 miesięcy więzienia za jeden czyn, 8 miesięcy za inny, kolejne 6 miesięcy, a także krótsze wyroki, takie jak 2 miesiące, 15 dni czy 100 dni pozbawienia wolności).
Zatrzymany został przetransportowany do aresztu śledczego w Krakowie, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje sądu. W związku z liczbą zarzutów, jakie mu postawiono, może spodziewać się długotrwałego pobytu za kratkami.