Policjanci ratowali seniorkę, która w centrum miasta straciła przytomność

fot. Małopolska Policja

Pod koniec stycznia krakowscy policjanci ratowali życie starszej kobiety, która straciła przytomność na przejściu dla pieszych na ul. Zwierzynieckiej. Po odzyskaniu funkcji życiowych kobieta pod opieką medyków trafiła do szpitala.

26 stycznia st. post. Mateusz Bednarek oraz post. Karol Płocic, patrolując rejon ul. Zwierzynieckiej, tuż przed południem zostali powiadomieni przez przechodniów, że nieopodal, na przejściu dla pieszych zasłabła starsza kobieta.

Po przybyciu na miejsce zastali nieprzytomną 70-latkę, u której stwierdzili brak funkcji życiowych. W związku z tym jeden z policjantów natychmiast rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową, natomiast drugi nawiązał kontakt z oficerem dyżurnym i powiadomił o sytuacji.

Po chwili do ratowania kobiety dołączył także jeden z przechodniów, który okazał się lekarzem i wspólnie z funkcjonariuszem kontynuował reanimację seniorki. Po przyjeździe karetki ratownicy medyczni stwierdzili, że przeprowadzone na miejscu działania pozwoliły przywrócić seniorce funkcje życiowe. Chwilę później 70-latka została przewieziona do szpitala, gdzie została przekazana w ręce lekarzy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto