Ponad stuletnia wiktoriańska karuzela stanie na Rynku Podgórskim

fot. Eryk Ruta/LoveKrakow.pl

W weekend na Rynku Podgórskim zapanuje świąteczna atmosfera. Wszystko za sprawą Targów Rzeczy Wyjątkowych, których główną atrakcją będzie ponad stuletnia wiktoriańska karuzela.

Targi Rzeczy Wyjątkowych od wielu lat cieszą się sympatią nie tylko lokalnej społeczności, ale także mieszkańców całego miasta. W weekend 2 i 3 grudnia na Rynku Podgórskim znów będzie można spotkać lokalnych artystów, rzemieślników i drobnych wytwórców. Łącznie pojawi się 80 stoisk.

– Wszyscy będą oferować piękne i wyjątkowe, prawdziwe małe dzieła sztuki. Od ceramiki, świec, przez biżuterię, ozdoby świąteczne i wiele więcej – zapowiada Paweł Kubisztal ze stowarzyszenia Podgorze.pl, które organizuje wydarzenie.

Tradycyjnie jedno ze stoisk zostanie udostępnione organizacjom charytatywnym. Tym razem będą to twórcy z Białorusi (sobota) i Fundacja Człowiek dla Zwierząt (niedziela). Nie zabraknie też stoiska stowarzyszenia Podgorze.pl oraz strefy gastronomicznej.

Wiktoriańska karuzela główną atrakcją

Podobnie jak w poprzednich latach największą atrakcją i ozdobą Świątecznych Targów Rzeczy Wyjątkowych będzie ponad stuletnia wiktoriańska karuzela.

– Zrekonstruowana z przypadkowo odnalezionych elementów jest niczym magiczny wehikuł, który zabiera w podróż w czasie, której trudno się oprzeć. Tak jak kiedyś wędrowała po jarmarkach Austro-Węgier, dziś nadal zachwyca – podkreśla Paweł Kubisztal.

Targom towarzyszyć będą różne wydarzenia m.in. warsztaty dla dzieci i dorosłych, spacery z przewodnikami, a także koncert. W niedzielę o godz. 16:00 w Kamieniołomie im. Jana Pawła II przy ul. Zamoyskiego 2 zaprezentuje się wybitny jazzman Joachim Mencel, do którego dołączy Kasia Bogusz.

Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych w Podgórzu odbędą się 2 i 3 grudnia w godz. 11:00–20:00.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze