Przeciekające tunele Trasy Łagiewnickiej. Prace będą prowadzone nocami

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od wtorku do 5 kwietnia w obiektach Trasy Łagiewnickiej będą prowadzone prace uszczelniające ściany.

– Dziś rozpoczną się prace związane z uszczelnieniem tuneli. Chcieliśmy je przeprowadzić w grudniu zeszłego roku, ale nie dało się tego zrobić ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne związane głównie z niskimi temperaturami – mówi Krzysztof Migdał, członek zarządu Trasy Łagiewnickiej.

Dodaje, że roboty nie będą wykonywane w dzień, tylko w godzinach od 22 do 5 rano, aby zminimalizować utrudnienia dla kierowców samochodów. – Zakładamy, że wszystko uda się zakończyć przed środą 5 kwietnia – wyjaśnia.

Przez ten czas robotnicy mają wykonywać otwory w sąsiedztwie nieszczelności, aby w następnym etapie wstrzykiwać specjalną żywicę. Takie rozwiązanie ma zapobiec w przyszłości dostawania się wody do wnętrza tuneli. Przedstawiciel spółki wyjaśnia, że sama technologia ścian szczelinowych dopuszcza występowanie w początkowych etapach przecieków.

Na odcinku między przystankami Krokusowa i Łagiewniki SKA w kierunku ul. Zakopiańskiej w nocy nie będzie kursować linia nr 608. W kierunku Czyżyny Dworzec autobusy pojadą ulicą Kobierzyńską, Grota-Roweckiego oraz Brożka. Rozkład jazdy nie będą zmieniane na przystankach.

Przeciekający tunel Trasy Łagiewnickiej | fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Przeciekający tunel Trasy Łagiewnickiej | fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl