Przystanek „Rakowicka” zmieni nazwę

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od najbliższej soboty jeden z przystanków tramwajowych zmieni nazwę. Pojawi się też nowy przystanek autobusowy na Woli Duchackiej.

Jak zapowiedział Zarząd Transportu Publicznego, 6 listopada zostanie wprowadzona zmiana nazwy przystanku tramwajowego Rakowicka dla linii 2 (w  obu kierunkach) na Muzeum Fotografii. Funkcja przystanku pozostaje bez zmian – nadal będzie on „na żądanie”.

W ten sposób ZTP reaguje z wyprzedzeniem na planowane otwarcie nowej miejskiej instytucji. Nowa siedziba Muzeum Fotografii zostanie otwarta w pierwszy weekend grudnia. Widzowie będą mogli zobaczyć stałą wystawę „Co robi zdjęcie?” i wystawę czasową „Tu zaszła zmiana”.

W głównej siedzibie Muzeum Fotografii przy Rakowickiej dla odwiedzających będą dostępne biblioteka z czytelnią, księgarnia muzealna i kawiarnia. Przebudowa Zbrojowni pochłonęła 35 milionów złotych. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:

Zmiany na Woli Duchackiej

Również 6 listopada wejdą w życie zmiany dla linii autobusowych 174 i 179. Zostanie także utworzony nowy przystanek „Pszenna”, zlokalizowany na ul. Klonowica za skrzyżowaniem z ul. Pszenną, w kierunku ul. Sławka.

Z kolei w przeciwnym kierunku zmieni się nazwa przystanku „Wola Duchacka” na „Pszenna”. W ten sposób, razem z nowym przystankiem, utworzona będzie nowa para przystanków.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto Podgórze Duchackie