Jest data otwarcia Zbrojowni. Muzeum Fotografii powita widzów dwiema wystawami

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Muzeum Fotografii podało datę otwarcia Zbrojowni przy ul. Rakowickiej 22.

Nowa siedziba Muzeum Fotografii zostanie otwarta w pierwszy weekend grudnia. Widzowie będą mogli zobaczyć stałą wystawę „Co robi zdjęcie?” i wystawę czasową „Tu zaszła zmiana”.

– Po wystawach i budynku będą oprowadzać znawcy fotografii, będziemy prezentować, dyskutować i zabawiać gości w każdym wieku. Proszę rezerwować dla nas czas: 4 i 5 grudnia spotkajmy się wszyscy w MuFo Rakowicka – informuje Muzeum Fotografii.

Prace budowlane w Zbrojowni rozpoczęły się w lipcu 2019 roku. Projekt budowlany i wykonawczy Zespołu Projektowego Kontrapunkt powstał w oparciu o koncepcję architektoniczną pracowni Lachman Pabich Architekci.

Dwie wystawy na powitanie

Wystawa „Co robi zdjęcie?” przygotowana przez zespół kuratorów pod przewodnictwem Dominika Kuryłka będzie opowieścią o  tym, jak fotografia towarzyszy człowiekowi i jak go zmienia.

Natomiast czasowa ekspozycja „Tu zaszła zmiana” będzie przeglądem najciekawszych fotograficznych zjawisk stworzonych w Polsce po 2000 roku - w czasie rozwoju fotografii cyfrowej oraz społecznej i gospodarczej transformacji.

W głównej siedzibie Muzeum Fotografii przy Rakowickiej dla odwiedzających będą dostępne biblioteka z czytelnią, księgarnia muzealna i kawiarnia.

Przebudowa Zbrojowni pochłonęła 35 milionów złotych.

Jak mówił kilka miesięcy temu dyrektor Muzeum Fotografii, otwarcie Zbrojowni dla widzów jest uzależnione od sytuacji epidemicznej.

–  Nasze plany muszą brać pod uwagę nie tylko postęp prac, ale także sytuację, na którą nie mamy żadnego wpływu. Muzeum Fotografii będzie gotowe, by przyjąć widzów w nowej siedzibie jesienią 2021, przygotowujemy na tę okazję wspomnianą już nową wystawę główną oraz wystawę czasową pt. „Tu zaszła zmiana”. Mamy ogromną nadzieję, że tych planów nic nam nie pokrzyżuje – powiedział w rozmowie z LoveKraków.pl Marek Świca.