Radni z PiS chcą dać 0,5 mln zł dla poszkodowanych z Nowej Białej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na dzisiejszej sesji rady miasta samorządowcy będą głosować nad projektem udzielenia wsparcia gminie Nowy Targ. Pieniądze mają trafić do poszkodowanych w wyniku pożaru.

Żywioł, który przeszedł przez wieś Nowa Biała 19 czerwca, uszkodził kilkadziesiąt domów i budynków gospodarczych. 11 z nich poszło do rozbiórki. Do tej pory ze środków rządowych do pogorzelców trafiło 2,6 mln złotych.

Swoją cegiełkę chcą dodać radni z klubu PiS. Na początku było to 300 tys. złotych. Prezydent Krakowa złożył swój projekt uchwały – również na taką kwotę. –  Solidaryzując się ze wskazaną jednostką samorządu terytorialnego niezbędne jest przekazanie jej stosownej pomocy finansowej. Bez odpowiedniego wsparcia Gmina ta, z uwagi na ogrom strat oraz ograniczone możliwości finansowe nie będzie w stanie naprawić powstałych szkód – czytamy w uzasadnieniu.

Do tego projektu pojawiła się autopoprawka klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Autorzy twierdzą, że doszło do pomyłki pisarskiej, a kwotą jaką chcieli przeznaczyć to 500 tys., a nie 300 tys. złotych.

comments powered by Disqus